Haberler Referanslar Elpac Test ONLİNE YDS Kurumsal İnsan Kaynakları İletişim
 
Ana Sayfa Hakkımızda YDS TOEFL iBT Sınav Merkezi IELTS SAT Kursu Türkçe Kurs YökDil Akademik Sınavlar A1 Aile Birleşimi ICAO Level 4 İlköğretim İngilizcesi
İngilizce
Çince
Almanca
Yunanca
İspanyolca
İtalyanca
Japonca
Fransızca
Rusça
Work&Travel

Work&Travel
Yurtdışı Eğitim

Hedefimiz, rekabetçi dünya koşulları içerisinde sıkışıp kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan yabancı dil eğitimi konusunda da kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktır. Şirketimiz bu amacını gerçekleştirebilmek için ise en kaliteli ve etkin kurumlarla anlaşma yaparak sizler için hem kalite hem de fiyat açısından en etkin ve cazip programları sunabilme başarısını göstermektedir.

İlertletmek istediğiniz dile göre, İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, İrlanda, İskoçya, İspanya, İtalya, Japonya, Yeni Zelanda ve Almanya’da, bulundukları ülkenin ilgili eğitim kurumlarından tam onay almış eğitim kurumlarıyla çalışmaktayız.

Uzun ve kısa süreli ihtiyaçlarınız ve özel talepleriniz doğrultusunda İSTANBUL LİSAN MERKEZİ Danışmanları sizere en uygun Genel İngilizce, Mesleki İngilizce programları veya İngilizce ile birlikte TOEFL, IELTS, GMAT, SAT gibi programların birlikte yürütüldüğü ve sizleri yurtdışında üniversite veya yüksek lisans eğitimlerinize hazırlayacak programlar sunacaklardır.

         

NEDEN YURTDIŞI
Günümüz koşullarında artık bir yabancı dil bilmek bile neredeyse yetmemekte, bunun yanında iyi derecede ikinci dil bilgisine sahip olmak, pek çok kapıyı da aralayabilmektedir. Yabancı dil eğitimi ile yurtdışında farklı okullarda alınan eğitimler, yapılabilecek stajlar, sertifika programları gibi destekleyici unsurlar, içine gireceğiniz her türlü rekabetçi ortamda sizleri diğerlerinden farklılaştıracak etkenler olacaktır. Anadilimizin konuşulduğu Türkiye’de, öğrenmeye çalıştığınız yabancı dil için çeşitli kurslara da gitseniz, okullarınızın hazırlık sınıflarında eğitim de görseniz, netice itibariyle ders bittiği anda yine Türkçe konuşulan bir ortamdasınız. Kaldı ki, bir dili öğrenmenin en önemli destekleyicisi, o dilin konuşulduğu ülkenin insanlarının kültürünü de yakından tanımaktan geçer. Dil, insanların yaşayış biçimleriyle bütünleşen ve hatta yaşayış biçimlerine göre “biçimlenen” bir olgudur. Bir dili tüm yönleriyle kavrayabilmek için, yurtdışında alacağınız eğitimin paralelinde, okuldan dışarı çıkınca aynı dili konuşan insanlarla, kültürel ve sosyal aktivitelerde bulunarak, nasıl yaşadıklarını, alışkanlıklarını, hayata bakış açılarını daha iyi tanıyacak, ve dolayısı ile dillerini çok daha kısa zamanda kavrayabileceksiniz.

DİL OKULLARINDA EĞİTİM
Yurtdışındaki Dil Okulları, ya şehir merkezlerinde kendi binalarında, ya da üniversite kampüsleri içerisinde faaliyet gösterirler. Her iki eğitim biçiminin de değişik avantajları bulunmaktadır. Üniversite kampüslerindeki dil okullarında eğitim gören öğrenciler, tıpkı o üniversitenin öğrencisi gibi, kampüs dahilindeki tüm tesislerden faydalanırlar. Bu sebeple, haftalık ve aylık bazda fiyatları biraz daha yüksektir. Şehir merkezlerindeki dil okullarını tercih eden öğrenciler ise, şehir hayatını doyasıya yaşama şansına sahip olurlar.

EĞİTİM SÜRESİ
Dil okulları yılın her döneminde kesintisiz eğitim sunarlar. Eğitim süresi tamamen sizin ileriki hedeflerinize ve bütçenize göre değişir. Dil okullarına minimum 2 hafta, maksimum 15 aya kadar eğitim almak için kayıt yaptırabilirsiniz. Genellikle her Pazartesi yeni kurslar başlar. Sömestre veya Akademik yıl eğitim sınıfları ise okula göre değişmekle birlikte 2 ayda bir açılır, çünkü uzun süreli eğitimlerdir. Okulların doluluk oranları, ve size uygun başlangıç tarihleri bilgileri ILM tarafından sizlere bildirilecektir.

ONAYLI OKULLAR
Yurtdışındaki eğitim kurumlarının eğitim standartlarını ve fiziksel koşullarının kalitesini tescil eden ve denetleyen kurumlardan onaylı okullar ile çalışmaktayız. Standartlarını en yüksek seviyede tutan ve eğitim kurumlarınca akreditasyonları tanımlanmış bu okullar, sizin ihtiyaç ve taleplerinizi en yüksek seviyede karşılamayı kendilerine amaç edinmiştir. Amerika’daki okullarımızın tamamı ACCET (
http://www.accet.org/index2.cfm), İngiltere’deki okullarımızın tamamı British Council (http://www.britishcouncil.org/accreditation.htm), Avustralya’daki okullarımızın tamamı AQF (http://www.aqf.edu.au/register.htm) tarafından akredite edilmiş ve denetlenmekte olan okullardır. Keza, diğer ülkelerdeki tüm okullarımız, kendi ülkelerinde ilgili kurumlar tarafından denetlenmekte ve akredite edilmektedir.

DİL SEVİYESİ
Dil Okulları, genel kurslar için belirli bir dil seviyesi şartı koşmazlar. Yani seviyeniz ne olursa olsun başvurunuzu yapıp eğitime başlayabilirsiniz. Okula başladığınız ilk gün (genellikle Pazartesi günleri kurslar başlar) Seviye Tespit Sınavına alınırsınız ve seviyeniz, eksik olduğunuz konular ve takviye edileceğiniz konular belirlenmiş olur. Ve size özel belirlenmiş müfredat ile ders programınız oluşturulur ve derslerinize başlarsınız.

HAFTALIK DERS PROGRAMI
Yabancı dil eğitimi alabilmek için gitmeyi planladığınız ülkelere, Öğrenci Vizesi veya bazı durumlarda (kısa süreli eğitimlerde) turist vizesi ile gidebilirsiniz. Öğrenci vizesi statüsünde yabancı bir ülkeye gitmek için de haftalık en az 20 ders (15 saatlik) bir programa kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ancak, Avustralya gibi bazı ülkeler en az 6 ay süreli olarak Yoğun (yani haftada 25 – 30 saatlik) programlara kayıt yaptırıldığı taktirde Öğrenci Vizesi verirler. İngiltere ve Avustralya’ya öğrenci olarak en az 6 ay gitmenin bir başka avantajı da bu ülkelerin legal çalışma hakkı sağlamasıdır. Uzun programların (6 ay ve üzeri Sömestre ve Akademik Yıl) bir başka avantajı ise, program süresi uzadıkça haftalık ve aylık eğitim maliyetlerinin azalmasıdır.

BAŞVURU ZAMANLAMASI
ihtiyaçlarınıza uygun bir programın ve sizin için doğru bir ülke ve şehir tayininin yapılabilmesi için, dil eğitimine gitmeden en az 2 – 3 ay önce ILM’a başvurmanızı öneriyoruz. En az 3 ay öncesinden yapacağınız başvurunuz sayesinde, sizin için en uygun şehir ve okulun belirlenmesi, okulda yeterli kontenjan olup olmadığının araştırılması, okulda sizin bulunacağınız dönemdeki Türk öğrenci sayısının okul yönetiminden öğrenilmesi (ne kadar az Türk öğrenci var ise, sizin için o kadar iyi olacaktır), konaklamanızın daha sağlıklı ayarlanabilmesi, vizenizin zamanında alınmasını takiben indirimli uçak bileti temin edebilmenizi sağlayacaktır. Özellikle yaz aylarında, dil okullarına yapılan başvuruların artması nedeniyle son dakika başvurularında sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu sebeple, gitmeyi planladığınız zaman diliminden en fazla 2 ay öncesinde ILM ye başvurunuz.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ
Yurtdışında dil eğitimi alabileceğiniz tüm okullarımız sizin için çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Hangi alternatifi seçeceğiniz, tamamen sizin kişisel tercihinize bağlıdır. Her bir konaklama şeklinin avantajları bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama: Gittiğiniz yabancı ülkede bir aile ortamında konaklamayı seçebilirsiniz. Aileleri özenle seçen okullarımız, sizin talep ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda yıllardır birlikte çalıştıkları ailelerden birisinin yanına yerleştirmenizi yapacaktır. Yurtdışında aileler genellikle şehrin biraz dışında otururlar. Aile yanı konaklama isteyen öğrencilerimiz, okula gidip gelmek için 30 – 45 dakika mesafede olacaklarını bilmek durumundalar. Bununla birlikte, seçtiğiniz koşullara göre kendinize ait bir odanız olabilir, veya 2 kişi bir odayı paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde, akşam yemeklerini dilerseniz aileyle birlikte yiyebilir veya yemek ihtiyacınızı şehirde giderip eve gelebilirsiniz. Keza, yabancı ailelerin evlerinde çoğu zaman bir evcil hayvan olabileceğini de unutmamak gerekir. Eğer evcil hayvan olmayan bir evde kalmak istiyorsanız, bunu ILM’ye başvurduğunuz aşamada belirtmelisiniz. Konaklamanız sizin arzu ve isteklerinize göre ayarlanacaktır.

Yurtta Konaklama: Okulların bir de anlaşmalı oldukları yurtlar bulunmaktakdır. Yurtlar genellikle şehir merkezlerinde yer alır. Yurtlarda da iki kişi veya tek kişi kalma şansınız olacaktır. Yalnız yurtta konaklama şekli için önemli bir hatırlatma yapmak isteriz ki, yurtlarda kalan diğer öğrenciler de sizin gibi yabancı dillerini geliştirmek için gelmiş olacaklardır. Yani, yurt ortamında, o ülkenin ana dilini konuşan öğrenciler olmayacağı için pratik yapma imkanınız sınırlı olabilecektir. Yurtta konaklamak isteyen öğrencilerimizin bu konuya dikkatlerini çekmek isteriz.

BAŞVURU AŞAMALARI
Danışmanınıza yurtdışında dil eğitimi almak isteğinizi bildirdiğiniz anda, ülke ve şehir alternatifleri belirlenir. Sonuçta önemli olan sizin talepleriniz ve bu eğitimi almak için sebepleriniz ve sonraki hedeflerinizdir. Bu çercevede ülke ve şehir belirlendikten sonra, okul seçimi yapılır. Danışmanınız gerekli evrakları okula bildirir ve kaydınız yapılmış olur. Okuldan gelen davet yazıları neticesinde vize işlemlerine geçilir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ
Eğitim alacağınız okulun belirlenmesini ardından Danışmanıza;
• Pasaport fotokopilerinizi,
• Başvuru Formunu,
• Okul Başvuru Ücretini,
• Maddi durumu gösterir belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir.

Okul Başvuru Formunun doldurulmasına Danışmanınız yardımcı olmaktadır. Bu formdaki imzanız önemlidir. Her okulun başvuru ücreti değişik olabilmektedir. Bu konu hakkında da Danışmanınız bilgi verecektir. Maddi durumu gösterir belgeler, eğitim alacağınız süre boyunca eğitim, konaklama, günlük harcamalarınız, gidiş dönüş uçak biletiniz ve vize masraflarınızı rahatlıkla karşılayabileceğinizi gösterir olmalıdır. Örneğin 6 aylık bir eğitimin toplam maliyeti her türlü giderleriniz dahil 15,000 YTL tutuyorsa, en az 15,000 – 20,000 YTL aralığında bir banka hesap dokumu gerekmektedir.

yurtdışı eğitim , yurtdışı eğitim , yurtdışı eğitim , yurtdışı eğitim , yurtdışı eğitim , yurtdışı eğitim , yurtdışı eğitim , yurtdışı eğitim

Ana Sayfa    |    Hakkımızda    |       |    YDS    |    TOEFL iBT Sınav Merkezi    |    IELTS    |    SAT Kursu    |    Türkçe Kurs    |    YökDil    |    Akademik Sınavlar    |    A1 Aile Birleşimi    |    ICAO Level 4    |    İlköğretim İngilizcesi    |   insan Kaynakları   |    iletişim   |    tefl diploma
ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce dil kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu istanbul, ingilize kursu fiyatları, yabancı dil, en iyi ingilizce kursu, ingilizce öğrenme, elementary seviyesi, başlangıç seviyesi, ingilizce kursu fiyatları, kurslar, ingilizce kursu, ingilizce kursları, ingilizce kursu bakırköy, ingilizce kursu, ingilizce kursu, ingilizce kursu
2010 © İstanbul Lisan Merkezi - Tüm telif hakları saklıdır.