Genel İngilizce Kursu Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Genel İngilizce Kursu Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Genel İngilizce Kursu Almak İsteyenlere Tavsiyeler

İngilizcenizi geliştirmek için nereden başlamanız gerektiğinden emin olamıyor musunuz? Sizler için hazırladığımız yazımızda; kurs seçerken nelere dikkat etmeli, kursa başladıktan sonra nasıl çalışmalı gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

İstanbul Lisan Merkezi olarak genel İngilizceye dair bilmeniz gereken her şeyi size öğretiyor, pratik ağırlıklı derslerimizle anadil seviyesinde İngilizce konuşabilmenizi sağlıyoruz.

Konuyu en başından almamızda fayda var. İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız ve ne yapacağınız konusunda kafanızın karışıksa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Seviyenizi Öğrenin

Her şeye başlamadan önce yapacağınız ilk iş seviyenizi öğrenmek olsun. Mevcut seviyenizden düşük bir seviyeyle başlarsanız sıkılıp eğitimi yarım bırakabilirsiniz, ayrıca bildiklerinizi tekrar etmek sizin için zaman kaybı olacaktır. Zamanın da bir fırsat maliyeti olduğunu unutmamak gerek. Tam tersi durumda ise kafanız karışabilir ve dil öğrenmek konusundaki motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz. . Seviyenizi öğrenmek için İstanbul Lisan Merkezi’nin online seviye ölçme testlerine girebilir ya da Bakırköy, Kadıköy, Mecidiyeköy şubelerinden birinde kendinizi yazılı ve sözlü olarak test edebilirsiniz.

Kaynak Araştırmaya Başlayın

Seviyenizi öğrendikten sonra ikinci adım kaynak araştırmaya başlamak olmalıdır. Yalnızca gramer değil; okuma, konuşma ve dinleme üzerine de kaynak bulmanız gerektiğini unutmayın. İnternette ücretsiz olarak bulabileceğiniz kaynaklarla mevcut seviyenizi ileri seviyeye taşımalısınız.

Bunun için de genel İngilizce kategorisinde yer alan konulara göz atabilirsiniz.

İLM, sizler için yeterli sayıda ve ihtiyacınızı karşılayacak ölçüde kaynak desteği sağlamaktadır. İstanbul İngilizce kursu arayışı içerisindeyseniz, profesyonel eğitmen kadrosu sayesinde İLM’nin kursları sizi İngilizce dilinde ileri seviyeye taşıyacaktır.

Peki, kursa gitmeniz gerekir mi? Birazdan bunu da açıklayacağız.

Zaman Kaybetmeden Öğrenmeye Başlayın

Öğrenmeye başlamanın önündeki en büyük engel ertelemektir. Seviyenizi öğrendiniz, kaynak edindiniz. Şimdi sıra hiç ertelemeden öğrenmeye başlamakta!

Kendinize uygun bir planlama yapın. Dilin tek bir alanına yönelmeyin. Konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerinizin aynı anda gelişmesine özen gösterin. Bu yüzden her birini öğrendiğiniz paralel bir ders programınız olmalı.

İstanbul Lisan Merkezi, size en uygun şekilde ister online ister yüz yüze ders seçenekleriyle en verimli eğitim programına erişmenizi sağlar. Uzman eğitim kadrosu ve sunduğu kaynaklarla öğrenme odaklı bir dil eğitimi veren İLM’de merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Neden Genel İngilizceye Odaklanmalısınız?

Neden İngilizce öğrenmek istiyorsunuz? Bir sınava mı hazırlanacaksınız yoksa iş hayatınızda mı kullanmak istiyorsanız?

Sebebi ne olursa olsun ilk olarak genel İngilizce temelinizi oluşturmalısınız. Genel İngilizce, sizi ihtiyacınız olan İngilizce bilgisine ulaştıracaktır.

Kendinizi düşünün, ilk başta Türkçe konuşmaya başladınız. Türkçeniz genel olarak bir temele oturduktan sonra dil ve anlatımı, paragrafta anlamı geliştirdiniz. Dinleme ve konuşma becerileriniz, temel bilgileri edindikten sonra gelişmeye başladı.

İngilizceyi de böyle düşünebilirsiniz. Amacınız bir sınava girmek olsa bile ilk olarak genel hatlarıyla İngilizce bilginizin olması gerekir. Bu sebeple iş hayatı İngilizcesi veya akademik İngilizce fark etmeden bilmeniz gerekenleri öğrenmek için ilk önce genel İngilizce bilmelisiniz.

Genel İngilizce, bir nevi İngilizcenin temelini de oluşturduğundan dolayı bu temeli sağlam atmaya odaklanmalısınız. İstanbul Lisan Merkezi; sizi en başından en sonuna kadar sağlam bir İngilizce bilgisi kazandırır.

İngilizce Kursuna Gitmeli Misiniz?

Bu soruyu çok dolandırmadan direkt evet diye cevaplıyoruz. Kendiniz öğrenemezsiniz demiyoruz, elbette öğrenebilirsiniz ancak kursa gitmeniz bu süreci kısaltır ve profesyonel destekle üst düzey seviyeye gelebilirsiniz.

Bir dili öğrenmenin en etkili yolu o dile maruz kalmaktır. Kursa gittiğinizde pratik yaparak, dinleyerek ve yazarak sürekli olarak öğrenmek istediğiniz dile maruz kalırsınız. Öğrendiğiniz dili pratiğe de dökeceğinizden dolayı kısa sürede daha kolay bir şekilde pekiştirebilirsiniz.

İstanbul Lisan Merkezi’nde İngilizce kursuna yazılmanız size birçok avantaj sağlar. Bu avantajları sıralayacak olursak:

 • Online ve yüz yüze ders seçenekleriyle dilediğiniz eğitim modelini size sunar.
 • Uzman ve deneyimli kadrosuyla, profesyonel eğitim alma imkânınız olur.
 • İnteraktif eğitim programı sayesinde öğrenirken pratiğe dökme şansınız olur.
 • Öğrendiklerinizi pekiştirebileceğiniz etkinlikleriyle, öğrenme hızınızı arttırır.
 • Mevcut seviyenize uygun eğitimden başlayabilirsiniz. İhtiyacınıza göre en uygun dersler doğrultusunda dilde profesyonel yetkinlik kazanabilirsiniz.
 • Bol ve kaliteli kaynak desteği sayesinde tek bir kaynağa bağlı kalmazsınız.
 • İLM, TOEFL sınav merkezidir. İleri seviyelerde TOEFL’un orijinal kaynaklarını kullanma imkanı elde edersiniz.
 • Anadili İngilizce olan eğitmenler sayesinde sürekli pratik yapma imkanı sağlar.
 • Ders dışı ücretsiz aktivite ve etkinlikleriyle sürekli konuşma ve öğrenme alanınız olur.
 • İş hayatında ve gündelik yaşamınızda İngilizceyi aktif olarak kullanabilmeniz için gereken bütün şans elinizde olur.
 • Kalabalık sınıflarda kaybolmaz, öğretmenle birebir iletişim kurma imkanı sağlarsanız.
 • Konuşma ağırlıklı dersleri sayesinde anadiliniz gibi İngilizce konuşmaya hazırlanabilirsiniz.

Genel İngilizce kursu ile ilgili detaylı bilgi almak için İLM ile iletişime geçebilirsiniz.

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt