Türkçe Dil Kursu

İstanbul Lisan Merkezi

Türkçe Kurs

İSTANBUL LİSAN MERKEZİ’NDE TÜRÇE ÖĞRENİYORUM

  İstanbul’daki en kapsamlı ve en deneyimli kurs olan İstanbul Lisan Merkezi’nde Yabancılar için Türkçe, 6-9 ay arasında günün tüm spesifik zamanlarında yoğunlaştırılmış eğitimle A-1 den B-2 ye kadar kursiyelere Uluslararası platformda geçerliliği olan SERTİFİKA garantisi ile TÜRKÇE eğitimi olanağı. Neden İSTANBUL LİSAN MERKEZİ’nde Türkçe Öğrenmelisiniz? Türkiye’de Oturum İzni: Öğrencilerimizin Türkiye’de ki oturum(ikamet) izinlerini alabilmek için İl Göç İdaresi'nin istediği "Türkçe Kursu Öğrenci Belgesi" kurumumuz tarafından verilmektedir. Konaklama: Öğrencilerimizin konaklama ihtiyaçları konusunda İstanbul Lisan Merkezi yardımcı olabilmektedir. Eğitim İmkanlarımız: Klima, projeksiyon ve internetli sınıflarda interaktif eğitimler, konferans salonu, Cafe, sınırsız internet. YÖS işlemleri: Üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizin YÖS sınavına başvuruları konusunda yardımcı olunmaktadır. Özel Yabancılara Türkçe Konuşma Etkinlikleri: Öğrencilerimiz Türkçe Kulübü ile özel konuşma pratikleri yapmaktadırlar. Eğitim binamızda bulunan Cafe İLM de özel konuşma etkinlikleri ile çok kısa sürede Türkçe öğrenmektedirler. Konu Başlıkları: Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma. İstihdam Alanları: Programı tamamlayarak Türkçe okuma – yazma öğrenen kursiyerler, Türkçede gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek temel düzeyde kendilerini ifade edebileceklerdir. Neden Türkçe öğrenmelisiniz? Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar çok geniş bir coğrafyada yaklaşık 250 milyon insanla şöyle ya da böyle Türkçe konuşarak anlaşmak mümkün. Bu durum, genel manada Türkçe öğrenmeye ilgiyi artırıyor.Özelde ise, Türkiye'nin Soğuk Savaş sonrası dönemde uluslararası kamuoyunda kazandığı jeopolitik önem yabancıların Türkçeye olan ilginin artmasına sebep oluyor.

  Yabancılar, Türkiye'yi Orta Asya'ya yatırımda bir köprü olarak görüyorlar. Bu sebeplerden dolayı, uzmanlar Türkçenin 21. yüzyılda popüler bir dil olacağına dikkat çekiyorlar. Türkçe nasıl bir dildir? Türkçe, Ural Altay dil ailesi içerisinde Türk dil ailesinin Oğuz Grubu‘na mensup lehçedir. Anadolu, Kıbrıs, Balkanlar ve Orta Avrupa‘da geniş yayılım alanı bulmuş olup, Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya ve Kosova‘nın resmî dilidir. Burada, (biri dışında) tüm Türk topluluklarının kendi dillerini yani Türkçenin lehçelerini ve şivelerini anadil olarak konuştukları kabulü kesinlikle yanlış olmayacaktır. İkinci dil olarak ise, geçmişte veya günümüzde de bağımlı bulundukları devletlerin resmi dilini konuşmaktadırlar. Bunlar içinden en önemlileri Rusça, Çince, Farsça, Bulgarca ve Ukraynaca’dır. Kuşkusuz bu dillere ayrıca Arapça, Yunanca ile 1960′dan sonra Türklerin işçi olarak yabancı ülkelere göçü sonucu öğrendikleri diller olan Almanca, Hollandaca Fransızca ve İngilizce de eklenebilir. Anadolu Türkçesi: Anadolu Türkçesi, Türk dilleri içinde Oğuz dilleri grubunda yer alır. Toplam nüfusları 75 milyona yaklaşan ve Anadolu, Trakya, Kuzey Kıbrıs’ta (Kıbrıs’taki Türk nüfusu yaklaşık 140 bindir) yaşayan Anadolu Türkleri tarafından konuşulan bu dil, Türk lehçeleri arasında en büyük grubu oluşturur. Türkçe hangi ülkelerde konuşulur? Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Yunanistan, Ermenistan, İran, Makedonya Cumhuriyeti, Moldova, Suriye, Irak, Kosova, Hollanda, Almanya, Avusturya, Kanada, ABD, İsrail, Brezilya, Venezuella, Kolombiya, Belçika, İngiltere, Danimarka, İsveç, İsviçre, Avustralya, Kazakistan, Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Kırgızistan, Özbekistan ve Ukrayna.

Turkih For Forigners

   In English:TURKISH COURSE As in all the other departments of İstanbul Lisan Merkezi, the total method as a kind of eclectic method that we apply in the Turkish department’s teaching activities has been proven throughout the world, to be competent and valid. The aim is to enable the students to achieve the four basic language skills, which are the listening comprehension, reading comprehension, oral and writing, without neglecting the grammar. In this way we ensure the students are able to learn equally the six basic skills of language, grammar, reading, listening, dictation, writing and speaking. We closely monitor the world developments in the language teaching area and the newest and most advanced methods are examined and adapted to the teaching of Turkish.

  Kurs İçeriği Kurslarımızda “Diller için Avrupa Ortak Çerçeve Metni”ne uygun olarak tüm Avrupa dilleri için 6 seviye belirlenmiştir: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Kısaca ifade etmek gerekirse, A1 ve A2 başlangıç seviyelerini, B1 ve B2 orta seviyeleri, C1 ve C2 ise ileri seviyeleri oluşturmaktadır. Hangi kura devam edilmesi gerektiği, İstanbul Lisan Merkezi şubelerinde ücretsiz yapılan Seviye Tespit Sınavı sonucunda belirlenmektedir. Seviye Tespit Sınavı sadece belirli bir tarihte değil, kayıt olmaya geldindiği herhangi bir günde de yapılabilmektedir. Alınan seviyenin tüm kurları tamamlandığında, Seviye Yeterlilik Sınavı yapılır. 2/3 devam zorunluluğu vardır.Kursları başarıyla tamamlayan öğrencilere M.E.B. onaylı Resmi sertifikaları verilir.

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Dil Eğitimi Almak İçin İlk Adımı At!

40 Yıllık Tecrübe
4 Farklı Şube
11 Dilde Eğitim
%99 Memnuniyet

Biz Sizi Arayalım

Hemen Bize Ulaşın
 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.Dil Kursları

Eğitim Verdiğimiz Diller

İngilizce Kursu
İngilizce Kursu
Dil Kursları
Almanca Kursu
Almanca Kursu
Dil Kursları
İspanyolca Kursu
İspanyolca Kursu
Dil Kursları
İtalyanca Kursu
İtalyanca Kursu
Dil Kursları
Yunanca Kursu
Yunanca Kursu
Dil Kursları
Fransızca Kursu
Fransızca Kursu
Dil Kursları
Rusça Kursu
Rusça Kursu
Dil Kursları
Japonca Kursu
Japonca Kursu
Dil Kursları
Çince Kursu
Çince Kursu
Dil Kursları
Korece Kursu
Korece Kursu
Dil Kursları
Türkçe Kursu
Türkçe Kursu
Dil Kursları
Türkçe Kurs

Öğrenci Yorumları

Eğitim ve Kurslarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz ?

Dil Kursları, Akademik Sınav Kursları, Yurtdışı Eğitim Hizmetleri ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizlere 444 6 456 nolu numaradan ulaşabilir ya da Bilgi Formunu doldurup sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz...

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt