Neden İLM?

İstanbul Lisan Merkezi

Neden İLM?

İLM Tüm şubelerinde (Bakırköy,Mecidiyeköy,Beşiktaş,Kadıköy) TOEFL-IBT yetkili sınav merkezidir.

İLM TELC (Uluslararası Almanca Dil Sınavı) yetkili sınav merkezidir.

İLM TEFL (Öğretmenlik Formasyon) eğitimi merkezidir.

İLM'de Öğrenmek istediğiniz tüm dillerde (İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Çince, Japonca, Korece,Arapça) eğitimleri alabilirsiniz.

İLM'de sizlere uygun gün ve saatte bir program mutlaka bulunmaktadır.

İLM Bakırköy, Kadıköy, Mecidiyeköy, Beşiktaş olmak üzere 4 merkezimizde eğitim vermektedir.

İLM’de eğitim; ana dili İngilizce olan yetişkinlere İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, deneyimli, diplomalı ve sertifikalı yabancı öğretmenlerle verilmekte olup,deneyimli Türk öğretmenlerle de destek dersleri yapılmaktadır. 1982'den beri bilgi birikimi, tecrübe ve İngilizce öğretmeni olan kurucusu ve konularında uzman, en az 6 yıl tecrübeli, RSACELTADELTATRINITY,TEFL ve TESOL sertifikalarına sahip üniversite mezunu, pedogojik formasyona sahip, deneyimli yabancı ve Türk öğretmenleriyle eğitim verir.

İLM'de eğitim süresince Conversation Club, Grammar Club, Readers Club, Cinema Club, Multimedia Club ve Bilgisayar donanımlı sınıflardan, kütüphaneden ve TOEFL laboratuarından ÜCRETSİZ faydalanılarak eğitimlerini pekiştirebilirlerr.

İLM İngilizce eğitimindeki 1982'den beri deneyimiyle genel İngilizce’nin yanısıra, akademik ve mesleki ingilizce, birebir eğitim, 7-12 yaş çocuk grubu öğrencilerine, şirketlere yönelik özel programlar sunmaktadır.

İLM’de TOEFL, IELTS, TOEIC, BULATS, YDS, TUS, FCE, GMAT, GRE,SAT sınavlarına hazırlık eğitimleri verilmektedir.

İLM sadece bir dil öğrenme merkezi olmakla kalmayıp; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Almanya, Fransa, İsviçre’de Üniversite, Master Eğitimi, Yaz Okulları, Dil Okulları, Yaz Kampları, İnternship, Work and Travel, Work and Study, Maaşlı Staj organizasyonları da yapmaktadır.

Dünya Standartlarında Eğitim

İLM’de ‘’Avrupa Birliği Akademik Standartları’na (Common European Framework) uygun 5 seviyelik eğitim sistemi uygulanmaktadır.

İLM’de öğrenci odaklı İletişimsel Dil Öğretim Metodu (Communicative Language Teaching Method) uygulanmaktadır. Öğrencinin dört dil becerisi (Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma) eşit ölçüde geliştirilmektedir. Bu amaçla eğitimlerimiz görsel ve işitsel araçlarla donatılmış sınıflarda yapılmaktadır.

Avrupa Dil Pasaportuna Uyumlu Dil Eğitimi 

Avrupa dil pasaportu, Avrupa birliği ülkelerinde yabancı dil eğitimini belli bir program içinde standart hale getirilmiş, tüm Avrupa Birliğinde geçerli resmi bir projedir. İLM tüm şubeleriyle, eğitim sistemini, Avrupa Dil Pasaportu’na uyarlamış Türkiye’deki ender eğitim kurumundan biridir. 

%100 Eğitim Garantisi

Bu sisteme göre; her seviyenin sonunda yapılan sınavlarda başarısız olan öğrenciler, sorumluluklarını yerine getirdikleri takdirde (max. % 10 devamsızlık, min. % 10 ödev eksikliği ve telafi dersleri) başarısız oldukları düzeyleri ücretsiz tekrar edebilirler.

Konusunda uzman eğitim danışmanlarımızdan eğitim süreleri boyunca rehberlik hizmeti alınabilir.

Ölçme Değerlendirme ve Raporlandırma

İstanbul Lisan Merkezinin temel ilkelerinden biri kursiyerlerin performanslarının düzenli takibidir

Bireysel eğitimlerde kur sonlarında yapılan sınavlarda amaç; öğrencilerin eksiklerini belirleyip zamanında müdahale edebilmektir. Her kurun bitiminde öğretmenler ve eğitim danışmanları kursiyerlerin başarı durumlarını değerlendirecek ve gerektiğinde  kursiyerleri etüt çalışmaları, telafi ve gramer derslerine yönlendirebileceklerdir.

Kurumsal eğitimlerde ise kursiyerlerin performanslarının şirket yetkilileriyle sürekli iletişim içinde irdelenmesi ve gerektiği zaman etkili müdahalelerinin yapılmasıdır. Ay sonlarında her bir kursiyerler için öğretmen değerlendirme ve tamamlama sınavına ait notlar ile devam-devamsızlık, grup ve bireysel aktivitelere katılım gibi bilgilerin yer aldığı Kursiyer Durum Raporu yönetiminize sunulacaktır.

Ders Materyalleri

Eğitim süresince öğrencilerin kullanacağı ana ders dışında kullanılan ek ders materyalleri İstanbul Lisan Merkezi tarafından verilmektedir. Eğitim programı süresince okuttuğumuz kitaplar Cambridge yayınlarının Face 2 Face kitaplarıdır.

ÜCRETSİZ AKTİVİTELERİMİZ
Ders saatleri dışında öğrencilerimizin dili öğrenme yetilerini geliştirmeye yönelik çeşitli aktiviteler, organize edilmektedir. Aktivite programlarıyla öğrenciler, öğrenme sürecinin hızlandırmakta ve öğrendiği dili daha fazla kullanma fırsatı bulabilmektedirler.
 
Conversation Club (Konuşma Kulubü): Öğrenciler seviyelerine uygun sınıflarda bir araya gelerek birlikte dil pratiklerini arttırmaya yönelik yapılan çalışmalara yabancı öğretmenlerle birlikte katılırlar. Conversation Club etkinliklerinde amaç; kelime bilgisini geliştirme, telaffuz hatalarını giderme ve hedef dili akıcı bir biçimde kullanma yönünde çalışmalar yapmaktır.
 
Grammar Club (Dilbilgisi Kulübü): Öğrencilerin dilbilgisi ve yazım becerilerini geliştirmeye yönelik  diğer bir aktivitedir. Ana derslerde işlenen konular Türk öğretmenlerle alınarak pekiştirilmesi sağlanır. Grammar Club, öğrencilerin devamsızlıklarında eksikliklerini giderebilmeleri için yapılan bir aktivitedir.
 
Readers Club (Okuyucu Kulübü): Öğrencilerimiz düzeylerine uygun kitapları kütüphanemizden ücretsiz ödünç alarak, okuma ve kelime becerilerini geliştirmeye yönlendirilirler. Kütüphane düzenli olarak güncellenmektedir, her seviyeye uygun hikâye ve ders kitapları bulundurulmaktadır
                                 
Cinema Club (Sinema Kulubü): Yaz Aylarında İLM Açık Hava Sinemasında, diğer aylarda da Cinema Odasında öğrencilerimiz vizyondaki en son filmleri öğretmenleriyle birlikte izleyerek – yorum getirerek konuşma ve anlama becerilerini geliştirirler.
 
Multimedia Club (Multimedya Kulübü): Bilgisayar destekli sınıflarda öğrenciler, İnternet ortamında ders çalışabilir, yeni bilgiler edinebilir ve kendilerine "Cambridge Face 2 Face"  kitap seti ile ücretsiz hediye edilen multimedia CD’leri ile sınıfta öğrendikleri bilgileri daha üst düzeye taşıyabilirler. Ders CD’leri dışındaki farklı kaynaklardan yararlanarak kelime – gramer bilgilerini ve telaffuz hatalarını düzeltebilirler.

 

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Dil Eğitimi Almak İçin İlk Adımı At!

40 Yıllık Tecrübe
4 Farklı Şube
11 Dilde Eğitim
%99 Memnuniyet

Biz Sizi Arayalım

Hemen Bize Ulaşın
 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.İstanbul Lisan Merkezi

Bizi Tanıyın

Tarihçemiz
Tarihçemiz
İstanbul Lisan Merkezi
Neden İLM?
Neden İLM?
İstanbul Lisan Merkezi
Misyonumuz
Misyonumuz
İstanbul Lisan Merkezi
Vizyonumuz
Vizyonumuz
İstanbul Lisan Merkezi
Sertifikalarımız
Sertifikalarımız
İstanbul Lisan Merkezi
Referanslarımız
Referanslarımız
İstanbul Lisan Merkezi
Sanal Tur
Sanal Tur
İstanbul Lisan Merkezi
Franchising
Franchising
İstanbul Lisan Merkezi
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları
İstanbul Lisan Merkezi
Reklam Çalışmaları
Reklam Çalışmaları
İstanbul Lisan Merkezi
Hakkımızda Yorumlarınız

Öğrenci Yorumları

İpek Karabaş

Arkadaşlar ben yds ye girmeden önce yds den 43 almıştım ve istanbul lisan merkezine kayıt oldum hiç umudum yoktu ve yaklaşık 2 aylıklık bir eğitim ve günde 2 saatlik bir çalışma, azim ve isteğimle ber... Devamı >>

İpek Karabaş
Öğrenci
İnci Tatlı

Nisan 2015 sınavı için İstanbul Lisan Merkezinde ocak ayında kursa başladım.Program başladığı ilk haftalar YDS gramer tekrarı yapıldı,daha sonraki haftalarda YDS sınavına yönelik sınav teknikleri üzer... Devamı >>

İnci Tatlı
Bankacı
Buğra Demir

Elementary seviyesinden başladım. Çok memnunum,zaten disiplinli bir yer, seviye tespit sınavlarından belli, Pre-Int başlamak istedim ama kaydımı almadılar. Başka yerler olsa sınav yapmadan advance sev... Devamı >>

Buğra Demir
-
Selin Özalp

Merhaba ben uzun sürele araştırmalarım sonucun İLM ailesine katıldım aslında katılmadan önce çok çekingelerim vardı,Bir sürü kurs gezdikten sonra haliyle kafam karıştı biraz ama zamanın kısıtlı olduğu... Devamı >>

Selin Özalp
Devlet Memuru
Batu Aktaş

Konuştuğumdan çok beğendim ve buraya yazılmaya karar verdim. tanımıyordum.Derse gelen öğretmen gerçekten çok ama çok disiplinli, mesleğinin hakkını veren bir hoca. YDS kursu soranlara gönül rahatlığıy... Devamı >>

Batu Aktaş
Akademisyen Öğrenci
Aras Kulaksızoğlu

Tavsiye üzerine kayıt olduğum İLM ‘deyaklaşık dört ay YDS kursu aldım.İhtiyacımın profesyonel şekilde belirlenip ciddi bir çözümle eğitim aldığım bu kurumda çağdaş eğitim ilkelerinden ödün vermeyen bi... Devamı >>

Aras Kulaksızoğlu
Akademisyen
Nalan Akkartal

İngilizce seviyem pre-intermediate idi hızlandırılmış 1 aylık intermediate kursundan sonra yoğun bir tempoda geçen bu yds kursundaki almış olduğum 73 benim için inanılmaz iyi bir not. Bu uğurda bana d... Devamı >>

Nalan Akkartal
-
Adara Ön

İngilizce öğrenmeye İLM'de başladım ilk başladığım seviye Elementary idi Intermediate seviyesini bitirdim. Daha sonra YDS kursuna devam ettim.YDS dersleri dışında YDS'ye yönelik gramer ve kelime çalış... Devamı >>

Adara Ön
Akademisyen
Melis Saba

İstanbul lisan merkezini öneririm. İstanbul Lisan Merkezi’nde İngilizce kursuna katıldım. Dersi veren öğretmen gerçekten konusunda uzman bir öğretmendi. Her seviye bir kur şeklinde veriliyor. 2+1 kamp... Devamı >>

Melis Saba
Öğrenci

Eğitim ve Kurslarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz ?

Dil Kursları, Akademik Sınav Kursları, Yurtdışı Eğitim Hizmetleri ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizlere 444 6 456 nolu numaradan ulaşabilir ya da Bilgi Formunu doldurup sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz...

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt