Referanslar

İstanbul Lisan Merkezi

Memnuniyet Mektupları

4 haftalık programına katıldığım The Hampstead School of English, Londra’nın kuzeyinde, West Hamstead’da, 1977’den bu yana eğitim vermekte olan, alanında iddialı bir okul. The Hampstead School of English’de her Pazartesi saat 08.00’de yeni öğrenciler seviye tespit sınavına alınıp saat 10.00’da da eski ve yeni tüm öğrenciler birlikte derse başlıyorlar. Ben de 5 Temmuz ve 31 Temmuz  süresince yeni bir ortam ve yeni arkadaşlarımla 4 haftalık İngilizce eğitimi programına başladım. Katıldığım bu 4  haftalık programda hafta içi sabahları üç saat “Intensive English”, bir saat “Speaking”, bir saat de “Reading-Writing” olmak üzere haftada beş gün beşer saat “General English” eğitimi aldım.  Her akşam bolca ev ödevi veriyorlar…Zorlansanız da yapmanızı tavsiye ederim. İngilizce ile içselleşiyorsunuz…

Okulda öğrencilerin seviyesi için öngörülen kitaplar, belli bir ücret karşılığında resepsiyondan kiralanabiliyor. “Speaking” ve “Reading-Writing” dersleri ise daha çok öğrencilerin katılımı, öğretmenlerin ders notları ve zaman zaman da televizyon, video gibi görsel ve işitsel araçların kullanımıyla gerçekleştiriliyor.  Bu anlamda eğitim iyi.

Okulun verdiği eğitim sadece bunlarla sınırlı değildi. İsterseniz her Çarşamba günleri bir saat “pronunciation” sınıfına katılabilir veya okuldaki salonda film izleyebilir ya da okul panolarından takip edilebilen diğer sosyal aktivitelere katılabilirsiniz. Bu aktiviteler karşınıza Salı günleri bir Hampstead klasiği haline gelmiş PUB günü olarak çıkabileceği gibi öğretmenlerinizden biriyle tiyatroya ya da Londra marketlerine düzenlenen geziler veya müze ziyaretleri olarak da çıkabilir.

Hafta sonları ise okulun anlaşmalı olduğu  x Tour’la Paris ya da Amsterdam’a düzenlenen gezilere katılabilirsiniz. Tabi ki Schengen vizeniz varsa! Ben daha çok kendim elimdeki harita ile çok ünlü semtlerini gezme fırsatını hafta sonları buldum…Central  London en işlek yeri ve bir çok ünlü marka , fast food yemek bulabilirsiniz… Alış veriş için ideal.
 
Hoşlanmadığım tek şey tahmin edeceğiniz gibi İngiliz yemekleri... bizim damak tadımıza uygun değil; bazı öğünlerde meyve-peynir-ekmek üçlüsüne talim edebilirsiniz. Ancak her şeye rağmen güzel geçirdiğim dört  haftayı anımsayınca bunlar güzel anılar...

Londra da hop bop otobusler (2 katlı ve ustu açık)  ile Londra turuna katılabilirsiniz. Ben tura katıldım…rehberimiz bize her yeri anlattı….Tower Bridge’le başladığımız 1 günlük Londra gezimize St. Paul Katedrali, Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Hyde Park ve Madame Tussaud Müzesi’yle devam ettik; Times nehri üzerinde kurulmuş Tower Bridge’den şehrin önemli bir kısmını görebilir, köprünün iç mekanında kurulmuş sinevizyondan tarihi hakkında bilgiler alabileceğiniz tanıtıcı filmi izleyebilir, şehre doğru baktığınızda ise modern ve tarihi yapılar arasında kaybolacağınız hissine kapılabilirsiniz.

Bence Londra’da yapılmaması gereken tek şey kendinize bir Türk arkadaş bulmaya çalışmak... Metroya binin, gezin, dolaşın, kaybolun, yolunuzu bulmaya çalışın, restaurantlarda herhangi bir ülkenin yemeklerini deneyin, alışveriş yapın, dışarıdaki satıcılarla pazarlık yapın ama kendi milletinizden insan aramayın! Saygılarımla

Medical Park Hast. Yön. Uzm. Güler ÇAKMAK / Yurtdışı Dil Eğitimi


 
 

Amerikayı tanımak için müthiş bi fırsat bu. Üniversite yıllarında herkesin kaçırmaması gereken bi şans. Unutulmaz bir 3 ay geçirdim. Teşekkürler İstanbul Lisan Merkezi. Sanırım seneye tekrar gelicem.

Tolga GÜNEL / Work & Travel


 

 

2009 yazında İstanbul Lisan Merkezi aracılığıyla Work and Travel programına katildim. Programa katılmaya karar verme aşamasında gerçekten aklımda bir suru soru vardı. İnsanların yasadığı olumlu olumsuz tecrübeleri inceliyordum. Bir yandan Amerika’yı görmek, dilimi geliştirmek isterken, diğer yandan ise programın güvenilirliği ve şirketler hakkında tereddütlerim vardı. İstanbul Lisan Merkezi ile Work and Travel programı hakkında görüşmeye gittiğimde bana örnek bir kaç is gösterildi, program hakkında bilgi verildi, sorduğum bütün sorular samimiyetle ve gerçeklikle cevaplandı. Özellikle danışmanımızın programa katılmış olması ve aklıma takılan her soruyu bu programı yasamış biri olarak cevaplandırması vereceğim karar için çok önemliydi. Danışmanımız aklımdan geçen bütün soruları son derece emin ve gerçekçi bir şekilde cevaplıyordu. Aklımdaki soru işaretleri bir yok adilerken artik karar vermiştim; hayallerimin ülkesi Amerika artik hayal olmaktan çıkmalı gerçeğe dönüşmeliydi. Karar vermek başarmanın yarısı değilse de kesinlikle en önemli kimsiydi. Bir anda tatlı bir telaşın içine girmiştim, hayatımda ilk defa yurt dışına çıkacaktım. Pasaport çıkartma, diğer işlemler, vize görüşmesi her gün biç adim daha yaklaştım hayalime. İstanbul Lisan Merkezi danışmanlığıyla basarîli bir vize görüşmesi sonunda Amerika vizem hazırdı. İsim ve konaklamam belli olduğu ve hatta işverenimle mail ortamında tanıştığımız için birçok kişi gibi kotu sürprizler yasamayacağımı düşünüyordum ki öyle de oldu. Ve rüyam gerçek oldu Amerika'ya gittim. Harika bir yaz geçirdim, ilk defa kirasını kendim ödediğim, kendime ait bir evim vardı hamda ailemden çok uzaklarda. Çalıştım, dilimi geliştirdim, farklı kültürden birçok kişiyle tanıştım ve beklide sonsuza kadar devam edecek arkadaşlar edindim ve gururla dondum ülkeme. Amerikanlı arkadaşlarımdan bir kaçı İstanbul’a geldi. Bir yıl önce bu yasadıklarım imkânsız görünüyorken simdi gerçeğin kendisiydi. Bir suru güzel anılarla, hatıralarla dolu bir yaz geçirdim. Ben hayallerin gerçeğe dönüşebileceğini gördüm ve herkesin yasaması için bunu herkesle paylaşıyorum.

Hayallerimi gerçekleştirmek için çıktığım bu yolda bana rehberlik eden İstanbul Lisan Merkezi Work and Travel Departmanı’na ve Danışmanımıza çok teşekkür ederim. 2010 yılı Work and Travel programında yepyeni hatıralar ve güzel bir yaz için birlikte yola çıkmak dileğiyle.

Cemile ÖZCAN / Work & Travel


 

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce işletme 1. sınıf öğrencisiyim. Bilindiği gibi İngilizce, artik olmazsa olmaz bir hale geldi hayatımızda. İngilizceyi kullanabilme yeteneğimizi geliştirmek, hem yeni bir hayat tecrübesi yasamak, hem de farklı dünyalar gezip görmek istedim. Türkiye’de Work And Travel programı ile ilgilenen onlarca şirket var elbet. Ama hiçbir zaman "fiyatı yüksek ise kaliteli bir hizmet veriyorlardır" gibi bir mantığa kapılmadım. İLM Türkiye’deyken en ince ayrıntıya kadar biz öğrencilerle ilgilendiler ve Amerika' ya giriş yaptıktan sonra, ne vize işlemlerimde ne de çalıştığım işyerimle alakalı herhangi bir sorunla karsılaşmadım. Bu deneyim, yaşanmaya değer...

Ulvi Sinan DEMİRKAN / Work & Travel


 

 

2009 Haziran ayında İLM aracılığı ile Au Pair olarak New York City'ye çalışmaya gittim. İlk üç gün New York un en eski otellerinden olan New York New York otelinde çok lüks süitlerde kaldık. Bu sürede eğitim gördük. Sınıfımızda toplam 17 değişik uyruktan ve ülkeden insan vardı, 25 Au Pairdik. Eğitimin sonunda ajansımız bizi New York turuna çıkardı. Eğitimden tanıştığım bazı arkadaşlarımla hala görüşüyorum.

Aile ve yaşadığım yer tamamen hayal ettiğim gibi çıktı. Hiçbir eksiğim yoktu, gayet güzel bir odam ve kendime ait banyom vardı. İLM'nin verdiği kontaklar sayesinde New York ta kısa sürede arkadaş edindim.

Bir başka İLM deneyimim ise 2004'te katıldığım İspanyolca dil kursuydu. Daha önce İspanya'ya hiç öğrenci yollamamış olmasına rağmen köklü bir kuruluş olduğu için hiçbir konuda beni yüzüstü bırakmadı. İptal ve karar değişikliklerimde bana çok yardımcı oldular. İspanya'da kaldığım ev çok güzeldi, merkeze 20 dakika metro uzaklığındaydı. İLM ile ilgili hiçbir sıkıntım olmadı.

Özellikle yurtdışı organizasyonlarında güvenilir ve tanınmış firmalarla çalışmak çok önemli. Biraz daha ucuz olup daha önce bu işi doğru düzgün yapmamış şirketler maalesef sizden kestikleri o indirimleri daha sonra fazlasıyla çıkartıyorlar. Özellikle Work and Travel yapmadan önce İLM'ye gelmiş olsaydım, yaşadığım kötü deneyimleri yaşamamış olacaktım.

Kısacası İLM çok köklü ve deneyimli bir kuruluş. Özellikle vize problemlerinin çıkmaması ve diğer her türlü oluşabilecek soruna karşı hazır olması çok önemli bir artı. Çok zor vize veren İspanya, İLM sayesinde başvurduğum tarihten 1 hafta sonra vizemi evime yolladı. Bu da memnun kaldığım bir diğer nokta.

Amerika ve diğer Avrupa ülkelerinde geçireceğiniz zaman için şimdiden size eğlenceler diliyorum ve şansınız bol olsun!

İpek SANAL / Au-Pair


 

 

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Dil Eğitimi Almak İçin İlk Adımı At!

40 Yıllık Tecrübe
4 Farklı Şube
11 Dilde Eğitim
%99 Memnuniyet

Biz Sizi Arayalım

Hemen Bize Ulaşın
 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.İstanbul Lisan Merkezi

Kurumsal Eğitimler

Mesleki İngilizce Kursu
Mesleki İngilizce Kursu
İstanbul Lisan Merkezi
İş İngilizcesi
İş İngilizcesi
İstanbul Lisan Merkezi
Canlı Online Eğitim
Canlı Online Eğitim
İstanbul Lisan Merkezi
Yöneticilere Özel Programlar
Yöneticilere Özel Programlar
İstanbul Lisan Merkezi
Bire Bir Özel Ders
Bire Bir Özel Ders
İstanbul Lisan Merkezi
Referanslar

Öğrenci Yorumları

İpek Karabaş

Arkadaşlar ben yds ye girmeden önce yds den 43 almıştım ve istanbul lisan merkezine kayıt oldum hiç umudum yoktu ve yaklaşık 2 aylıklık bir eğitim ve günde 2 saatlik bir çalışma, azim ve isteğimle ber... Devamı >>

İpek Karabaş
Öğrenci
İnci Tatlı

Nisan 2015 sınavı için İstanbul Lisan Merkezinde ocak ayında kursa başladım.Program başladığı ilk haftalar YDS gramer tekrarı yapıldı,daha sonraki haftalarda YDS sınavına yönelik sınav teknikleri üzer... Devamı >>

İnci Tatlı
Bankacı
Batu Aktaş

Konuştuğumdan çok beğendim ve buraya yazılmaya karar verdim. tanımıyordum.Derse gelen öğretmen gerçekten çok ama çok disiplinli, mesleğinin hakkını veren bir hoca. YDS kursu soranlara gönül rahatlığıy... Devamı >>

Batu Aktaş
Akademisyen Öğrenci
Nalan Akkartal

İngilizce seviyem pre-intermediate idi hızlandırılmış 1 aylık intermediate kursundan sonra yoğun bir tempoda geçen bu yds kursundaki almış olduğum 73 benim için inanılmaz iyi bir not. Bu uğurda bana d... Devamı >>

Nalan Akkartal
-
Buğra Demir

Elementary seviyesinden başladım. Çok memnunum,zaten disiplinli bir yer, seviye tespit sınavlarından belli, Pre-Int başlamak istedim ama kaydımı almadılar. Başka yerler olsa sınav yapmadan advance sev... Devamı >>

Buğra Demir
-
Aras Kulaksızoğlu

Tavsiye üzerine kayıt olduğum İLM ‘deyaklaşık dört ay YDS kursu aldım.İhtiyacımın profesyonel şekilde belirlenip ciddi bir çözümle eğitim aldığım bu kurumda çağdaş eğitim ilkelerinden ödün vermeyen bi... Devamı >>

Aras Kulaksızoğlu
Akademisyen
Selin Özalp

Merhaba ben uzun sürele araştırmalarım sonucun İLM ailesine katıldım aslında katılmadan önce çok çekingelerim vardı,Bir sürü kurs gezdikten sonra haliyle kafam karıştı biraz ama zamanın kısıtlı olduğu... Devamı >>

Selin Özalp
Devlet Memuru
Adara Ön

İngilizce öğrenmeye İLM'de başladım ilk başladığım seviye Elementary idi Intermediate seviyesini bitirdim. Daha sonra YDS kursuna devam ettim.YDS dersleri dışında YDS'ye yönelik gramer ve kelime çalış... Devamı >>

Adara Ön
Akademisyen
Melis Saba

İstanbul lisan merkezini öneririm. İstanbul Lisan Merkezi’nde İngilizce kursuna katıldım. Dersi veren öğretmen gerçekten konusunda uzman bir öğretmendi. Her seviye bir kur şeklinde veriliyor. 2+1 kamp... Devamı >>

Melis Saba
Öğrenci

Eğitim ve Kurslarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz ?

Dil Kursları, Akademik Sınav Kursları, Yurtdışı Eğitim Hizmetleri ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizlere 444 6 456 nolu numaradan ulaşabilir ya da Bilgi Formunu doldurup sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz...

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt