İngilizce A1 Aile Birleşimi Sınavı İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce A1 Aile Birleşimi Sınavı İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce A1 Aile Birleşimi Sınavı İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Aile birleşimi yoluyla İngiltere’ye gitmek isteyen adaylar, İngilizce A1 aile birleşimi sınavına girerek sertifika sahibi olmalıdır. 
 
Bu sertifika, Göçmenlik ve Birleşik Krallık vizesi için gereken İngilizce dil becerisini CEFR A1 seviyesinde kanıtlamak için gereklidir.

Sınava Kimler Girebilir? 

  • Birleşik Krallık’ta yaşayan bir eşi, partneri veya akrabası olup orada yaşamak isteyenler,
  • Birleşik Krallık’ta yaşayıp sürekli vize sahibi olmak isteyenler,
  • İngiliz vatandaşı olmak isteyenler girebilmektedir. 

Sınavın İçeriği Nasıldır? 

Bu sınavda, adaylardan temel seviyede yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerisi istenir. Adayların, gündelik hayatta kendilerini ifade edebilecek seviyede İngilizce bilmesi, sınavı geçmeleri için en önemli adımdır. 
Sınav, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. İki oturumdan oluşan bu sınav yaklaşık 20 dakika sürmektedir.
Dinleme aşamasında adaylara dinletilen metin ile ilgili bilgiler sorulmaktadır. Konuşma aşaması ise adayların kendilerini tanıttığı, sorulara basit cevaplar verdiği aşamadır. 
Sınav seviyesi A1’dir. Yani temel seviyede İngilizce bilgisi yeterlidir. Adaylar, gündelik yaşamda dinlediklerini anlayabilmeli, saatler, sayılar gibi kavramları bilmelidir. Basit sorulara cevaplar vermeli ve mesajlar yazabilmelidir. 
Sınav sonrasında sertifika sahibi olmaya hak kazanan adaylar aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunabilmektedir.

Hiç İngilizce Bilmeyen Biri Bu Sınavı Geçebilir Mi? 

İstanbul Lisan Merkezi, sıfırdan sınav için gereken seviyeye kadar olan bütün bilgileri, öğrenciye uygun eğitim modelleriyle sunmaktadır. Hiç İngilizce bilmeyen birini, kaliteli eğitimleri ve uzman eğitmen kadrosu sayesinde sertifika sahibi yapmaktadır. 

Kursa Gitmeye Gerek Var Mı?

Sertifika kazanmayı garantilemek ve hedefe başarıyla ulaşmak için, uzman eğitmenlerden kurs desteği almak gerekir. İLM, alanında uzman eğitmen kadrosu sayesinde adayların başarılı bir kurs deneyimi yaşamasını sağlamaktadır.
Kaynak kitap desteği, pratik yapma avantajı ve sınava yönelik uygun içeriklerle çalışma taktikleri sayesinde İLM A1 aile birleşimi kursuna gitmek, her açıdan avantajlıdır. 

Kurs İçeriği Nasıldır?

İLM aile birleşimi kursunun içeriği, adaylara sıfırdan sınavı geçmek için ihtiyacı olan bütün eğitimi sağlamaktadır.
Adayların seviyelerine uygun kaynak kitaplar ve pratik yapma avantajı sayesinde, her aday hedefine başarıyla ulaşmaktadır. 
Alanında uzman eğitmen kadrosuyla; gramer, kelime, okuma, yazma, deneme sınavı ve pratik yapma şansı kursun en önemli avantajlarındandır.  
Kursun içerisinde konuşma başta olmak üzere dinlemeye, okumaya ve yazmaya yönelik gerekli eğitim içerikleri mevcuttur. En doğru kelimeler ve gramer-konuşma bilgisi-deneme sınavları ile her aday, İLM İstanbul Lisan Merkezi’nden aldığı kurs sonucunda A1 Aile birleşimi sertifikası almayı garantilemektedir.

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt