İngilizce Kursu İstanbul

İngilizce Kursu İstanbul

İngilizce Kursu İstanbul

İngilizce Kursu İstanbul; İngilizce öğrenmenin önemi günümüzde her alanda karşılaşılan bir gerçektir. Akademik kariyer ve iş hayatında en çok dikkat edilen özelliklerden bir tanesi İngilizce bilgisidir. Bununla birlikte İngilizce öğrenmek yurtdışında çalışmak veya eğitim görmek açısından da büyük önem taşır. İngilizce kursuna gitmek hem planlı, düzenli bir dil eğitimi alabilmek açısından hem de daha kolay İngilizce öğrenebilmek açısından oldukça önemlidir. İngilizce kurslarında eğitimler, A1 seviyesinden başlar ve C2 seviyesine kadar devam eder. Kursa başlarken kişilerin seviyeleri belirlenir ve ona göre en uygun seviyede eğitim başlatılır.

İngilizce Dil Seviyeleri

İngilizce kursu İstanbul ilinde çok fazla seçenek olmasından dolayı doğru tercih edilmelidir. Kurslara başvurmadan önce başarı ortalamaları, öğrenci yorumları ve eğitim metotlarını bilmek önemlidir. İngilizce kurslarında daha verimli eğitim verebilmek amacıyla belirlenen kur seviyeleri vardır. Bu kur seviyelerine göre kişiler kendilerine uygun seviyelerde eğitim almaya başlayabilirler. Dil kurslarında belirlenen seviyeler şu şekildedir:

  • İngilizce seviyeleri A0 olarak başlayabilir, bu seviyede olan öğrencinin çok az İngilizce kelime bilgisi vardır ve kendini ifade edemez.
  • A1 seviyesindeki öğrenci, kısıtlı gramer ve kelime bilgisi olan, basit tanımlar yapabilen öğrencidir.
  • A2 seviyesi, İngilizce cümlelerin anlaşılmaya başlandığı ve daha akıcı İngilizce konuşulan aşamadır.
  • B1 seviyesinde günlük konuşmaların büyük kısmını anlayabilirsiniz ancak konuşmakta zorluk yaşanması mümkündür.
  • B2 seviyesine gelen öğrenci, İngilizce anlama ve konuşmada önemli ilerleme kaydederek özgüvenli bir şekilde İngilizce kullanabilir.
  • C1 seviyesi, fonksiyonel dil becerisine ulaşılan, makale okuyacak kadar kelime haznesine sahip olunan seviyedir.
  • Son olarak C2 seviyesi gelen öğrenci, doğru, akıcı, düzgün bir şekilde İngilizce konuşur.

İngilizce Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Bireyler, İngilizce öğrenmek için belirli bir süre zarfı içerisinde düzenli olarak çalışırlar. Bu süre kişinin seviyesine, neden dil öğrendiğine ve ders yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Haftalık ders saati yoğunluğuna göre dil öğrenme süresi değişmektedir. Dil öğrenme süresini belirleyen unsurlar arasında ders programının yoğunluğuyla birlikte bireylerin çalışma ve dersleri düzenli takip etme gibi bireysel çalışmaları da sayılabilir. İngilizce kursu İstanbul için genellikle ders yoğunluğuna ve kişiler kendi programına göre ortalama 6 ay ile 12 aylık zaman dilimi içerisinde ileri seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olabilirler.

 

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt