ITEP Kursu Hakkında Her Şey

ITEP Kursu Hakkında Her Şey

ITEP Kursu Hakkında Her Şey

ITEP kursu, sizlere kariyer ve eğitim fırsatları sunan yabancı dil eğitim programıdır. ITEP, İngilizce dil becerilerini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır. Açılımı International Test of English Proficieny olan ITEP, bireylerin İngilizce dil becerilerini ölçerek kariyer ve hedeflerine ulaşabilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Dünya tarafından pek çok firma ve üniversite tarafından kabul görmekte ve uygulanmaktadır.

İşe alım sürecinde gerçekleştirilen mülakatlarda İngilizce yeterlilik seviyesini belirleyen sınavın, dünya çapında başarısı kanıtlanmıştır. Her düzeyde ve her yaş grubuna hitap eden kurları bulunmaktadır. 
Yurtiçinde ve yurt dışında birçok iş, eğitim gibi fırsatların kapılarını aralayabilir. Eğitim için istediğiniz üniversiteye gitme kolaylığı sağlarken, iş mülakatlarınızda da sağlam bir referans olabilir, terfi almanızda etkili rol oynayabilir. Hatta, kurumsal, üst düzey şirketlerde şart olarak koşulmaktadır.

Bir sürü fırsat sunan ITEP sınavı, TOEFL ve IELTS’ten çok daha kolay bir sınavdır. Gramer başta olmak üzere diğer alanlarda sizi diğer dil sınavları kadar zorlamaz. 
Hayatınızı değiştirecek bu sınava girmek için başvurunuzu yetkili ve sınav merkezi olan kurumlardan gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru zamanları sınav merkezi tarafından belirlenmektedir. Her yaştan her konumdan insanlar bu sınava girebilir. Size bambaşka fırsatların kapılarını aralayan bu sınav ile dünya vatandaşı haline gelebilirsiniz. 

Sınav online bir şekilde yapıldığı için sonuçlar sınav biter bitmez açıklanmaktadır. Ancak, sınav güvenlik standartlarını sağlayabilmek amacıyla inceleme sonrası kişiye bldirilmektedir.
ABD, Almanya, Fransa, Kanada gibi gelişmiş ülkeler başta olmak üzere kırktan fazla ülkede geçerlidir. Herkes için farklı anlamlar ifade eden bu sınavın hangi amaçlar için kullanıldığına bakalım.

ITEP Kursunun Amaçları Nelerdir?

ITEP kursu ile iş seçeneklerinizi zenginleştirebilirsiniz. ITEP, özel sektör başta olmak üzere çok fazla kurum tarafından istenmektedir. Personel alımlarında sizi, rakiplerinizin arasından sıyrılarak öne çıkmanızı sağlayacaktır. Tüm bunların yanında, terfi alarak yükselmenizi ve maaşınızın da muazzam bir şekilde artmasında etkili olur.

 Eğitim alanında, Türkiye ve yabancı ülkelerde orta öğretim ve lise başvuruları yapmak için kullanılabilir. Üniversite hazırlık sınavına girmeden direkt olarak geçmenizi sağlar. Ayrıca, akademik hayatınızın ilerleyen bölümlerinde de çok büyük katkı sağlar. Yüksek lisans, doktora ve diğer lisansüstü programlarında yurt dışı seçenekleri sunar. 

Bu sınav ile sadece eğitim için değil çalışmak için de yurt dışına gidilebilir. Hatta, sadece göçmen sıfatıyla bile ülke dışına çıkılmasına yardımcı olabilir.
Bu kadar çok alanda geniş seçenekler sunan ITEP’in tek bir türü mü vardır? Tabii ki hayır. Birbirinden farklı iş ve eğitim ihtiyaçlarına uygum hazırlanmış sınav türleri ve bunlara yönelik kurslar vardır. Bunlara hep birlikte bakalım ve sizin için en uygunu hangisiymiş öğrenelim.

İhtiyaca Göre ITEP Kursu  

ITEP kursu, her yaştan ve her meslek grubundan insana hitap etmektedir. Çeşitli amaçlar için kullanılan yabancı dil sınavının bu amaçlara yönelik çeşitli sınav türleri bulunmaktadır. 
Öncelikle, ITEP Business Core sınavını ele alalım. Bu sınav, iş hayatına yeni atılanlar ve temel düzeyde İngilizce’nin yeterli olabileceği iş ilanları için kullanılmaktadır. Sadece okuma ve dinleme becerileri ölçülür. 
ITEP Businesss Plus ise, daha ileri seviye makamlar için istenmektedir. 90 dakikalık sınavda okuma, yazma, konuşma, dinleme ve grammer olmak üzere temel dil becerilerinin hepsi ölçülmektedir.

Akademik alanda kullanılan ITEP Academic Plus, üst düzey İngilizce dil bilgisi gerektirmektedir. Temel dil becerileri, bilgisayar programları ile uzman hocalar eşliğinde ölçülür. 
ITEP Placement, dil okulu ve kurslarına girebilmek amacıyla kullanılır. Grammer, reading, listening (dil bilgisi, okuma, dinleme) dil becerileri sınanır.

İş kollarına göre ayrılan sınav çeşitlerinden biri olan ITEP Hospitality, speaking ve listening (konuşma ve dinleme) becerilerini ölçmektedir.  30 dakika süren bu sınavda yeterli puan alan adaylar büyük otel ve restoranlarda çalışma fırsatı yakalamaktadır.
Burada sınav türlerinin birkaçını örneklendirdik. Bu örnekler ve daha fazla türden yeterli puan almak için sınava nasıl hazırlanmanız gerektiğine bakalım.

ITEP Kursu ile Sınava Hazırlık

ITEP kursu, hedeflerinize daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Daha kısa sürede istediğiniz işe girmenizi, terfi almanızı, yurt dışında eğitim görmenizi sağlar. Ancak hem zamanınızı hem de maddi olarak harcama yaptığınız bu kursu çok iyi bir şekilde seçmeniz gerekmektedir. 

ITEP sınavına hazırlanmak için belirli bir seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Olmanız gereken seviye B1’dir. Amacınız doğrultusunda daha temelden başlayarak direkt ITEP’e hazırlanabilirsiniz. Eğer, bu sınavdan beklentiniz yüksekse en ideal aralık B1 – B2 seviyesidir. Bu seviyeye ulaşmak için de tercihinizi İLM’den yana kullanabilirsiniz.

Öncelikli olarak kurum sizin bu sınava hangi amaçla girdiğinizi anlamalı ve ona göre yönlendirmelidir. Ayrıca, kaliteli bir eğitim almanız için alanında uzman eğitmenlerden ders almanız gerekmektedir. Materyal desteği ve doğru stratejiler ile sizi hedeflediğiniz puana ulaştırmalıdır.

İstanbul Lisan Merkezi olarak, sektörde uzman kadromuz, kırk yılı aşkın tecrübemiz ile bir kurstan beklediğiniz her şeyi fazlasıyla karşılıyor, yabancı dil alanında tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz.
ITEP sınavına dair merak ettiklerinizi ve detayları web sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Yabancı dil eğitimi için İLM’yi tercih edin.

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt