THY Kabin Sınavı İçin Dört Dörtlük Hazırlık

THY Kabin Sınavı İçin Dört Dörtlük Hazırlık

THY Kabin Sınavı İçin Dört Dörtlük Hazırlık

THY kabin sınavı, özellikle genç insanlar için oldukça önemlidir. Kariyerini havacılık sektörü üzerine inşa etmek isteyen birçok gencin ilk tercihi Türk Hava Yolları olmaktadır.
Türk Hava Yolları, Avrupa’nın ve dünyanın en iyi hava yolları şirketleri arasına girmektedir. Yolcularına verdiği üstün hizmet kalitesi ve personeline sunduğu iyi çalışma koşullarıyla kendi sektöründe ön plana çıkmaktadır.
Tüm bu özellikleriyle göz dolduran THY, gençlerin de çalışmak istediği bir kurumdur. Pek çok insanın hayallerini süsleyen bu kuruma girmek çok da kolay olmamaktadır. Adayları, zorlu bir rekabet süreci beklemektedir.

Türk Hava Kurumu, personel alımı yaparken uzun ve titiz bir çalışma yürütmektedir. Mülakat sürecinin en önemli aşamasını dil sınavları oluşturmaktadır. 
Günümüzde; İngilizce bilmek, her sektörün olmazsa olmazı haline gelmiştir. Özellikle kariyerinizi havacılık üzerine kurmak istiyorsanız mutlaka İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Donanımlı personel seçme konusunda fazlasıyla hassas davranan THY ise adayların İngilizce bilmesine ayrı bir önem vermektedir. Kariyerinizi şansa bırakmamak için İngilizce’yi çok iyi seviyede bilmeniz gerekmektedir. Kurumun öne sürdüğü genel, fiziksel ve sağlık koşullarını sağlasanız bile dil seviyeniz yeterli değilse bunların hiçbir önemi bulunmamaktadır. Geleceğiniz için bu kadar önemli olan İngilizce öğrenmek konusunun üzerine detaylı bir makale hazırladık. THY’de kabin memuru olmak için İngilizce seviyenizin nasıl olması gerekir, şartları nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

THY Kabin Sınavı İçin Gerekli İngilizce Yeterlilik Seviyesi

THY kabin sınavı, birden fazla aşamadan meydana gelen mülakat sürecinden oluşur. Adım adım bu süreçten bahsederken önemli noktalara da değineceğiz.
Kurumun kendi web sitesi üzerinden açtığı iş ilanına başvururken öncelikle online olarak gerçekleştirilen İngilizce testini geçmeniz gerekir. Bu testte başarılı olursanız değerlendirme süreçleriniz başlar.
İlana başvurduğunuz anda yabancı dil bilginiz test edilmekte ve buna göre mülakata devam edip etmeyeceğinize karar verilmektedir. Bir başka deyişle, İngilizce bilginiz sürecin her aşamasında etkili olmaktadır.
Gerekli fiziki ve sağlık koşullarını sağladığınız tescillendikten, online İngilizce testini geçtikten sonra daha detaylı bir dil testine tabii tutulursunuz. 

THY AO İngilizce Sınavı adı verilen bu sınavda adaylardan 50 dakika içerisinde 60 soru cevaplamaları beklenir. Adayın başarılı sayılabilmesi için en az B1 veya B2 düzeyinde İngilizce bilmesi gerekmektedir. 
Bu da İngilizce’ de okuduğunu anlama, akıcı konuşma, yetkin gramer ve kelime bilgisine denk gelmektedir. Bu aşamayı da geçtiyseniz önünüzde İngilizce sözlü mülakat süreci bulunmaktadır.
Adayları en çok zorlandığı basamak olan sözlü mülakatta adayların kendisini İngilizce tanıtması ve sorulan sorulara aynı şekilde yanıtlaması istenir. Soru – cevap şeklinde ilerleyen mülakatın amacı kişinin soruyu hızlı bir şekilde anlayıp cevapladığını anlamak, sağlıklı bir şekilde diyalog kurup kuramadığını görebilmektir.


THY Kabin Sınavı İçin İngilizce Neden Gereklidir?

THY kabin sınavı için İngilizce son derece önemlidir. Hava yolu sektöründe öncü olan Türk Hava Yolları, 128 ülkede 328 noktaya uçuş yapmaktadır. “Dünyanın En Çok Uçan Hava Yolu” unvanını elinde bulunduran firma, sene içerisinde pek çok yabancı yolcu ağırlamaktadır.  Bu yolcularla birebir iletişim kuran kabin memurlarının, onlarla etkili iletişim kurması işlerinin en temel ögesidir. 

Yolculuk esnasında, yabancı misafirlerin istek ve şikayetlerini anlayıp anında karşılık vermek son derece önemlidir. Bu misafirler ile diyalog halinde olmak kendilerini güvende hissetmelerini de sağlayacaktır.
 Ayrıca, firmanın görünen yüzü olan kabin memurlarının iyi derecede İngilizce bilmesi şirketin bırakacağı intiba için önem arz etmektedir. Bu nedenle işe alım mülakatlarında adayın İngilizce seviyesi kapsamlı bir şekilde ölçülmektedir. İlk adımda uygulanan online İngilizce testi ve devamında yapılan sınav ile adayın gramer ve kelime bilgisi ölçülmektedir. Gramer bilgisinin geliştirmek için tüm konulara hâkim olmanız gerekmektedir. 

Kelime bilginizin geniş olması hem sözlü hem de yazılı sınavlarda başarılı olmanızı sağlayacaktır. Çünkü, ne kadar çok kelime bilirseniz o kadar okuduğunuzu anlar ve akıcı konuşursunuz. Olabildiğince kelime bilmek, mülakatın her aşamasında işinize yarayacaktır. Kelime bilginizi arttırmak için bol bol İngilizce metin okumalı, bilmediğiniz kelimeleri sözlükten öğrenmeli, yabancı diziler izlemeli, podcastlar ve müzikler dinlemelisiniz. Kelimeleri günlük hayatınızın içinde sürekli kullanmak da etkili bir yöntem olabilir.Peki, THY’nin ayrıcalıklı dünyasına kabin memuru olarak dahil olmak için neler yapmalısınız? Sınava nasıl çalışmalısınız? Bu soruların cevabını hep birlikte verelim.
 

THY Kabin Sınavı İçin İLM En Doğru Tercih

THY kabin sınavı, hayallerinizin kapısını aralamanız için güzel bir basamaktır. Bu basamağı başarılı bir şekilde aşmak için profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olacaktır. Sınava nasıl çalışacağınıza dair bir rehber olması işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
Uzman yardımı almak için yabancı dil eğitimi veren kursları araştırmanız yararlı olacaktır. Dil eğitimi için kurs ararken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kurumdaki eğitimci kadrosudur. Eğitimcilerin son derece donanımlı olması gerekmektedir. Sınavın içeriğini bilmesi ve sınava yönelik eğitimi en faydalı şekilde vermelidir.

İstanbul Lisan Merkezi, uzman eğitimci kadrosuyla beklentilerinizi fazlasıyla karşılar. Bünyesinde bulunan Aviation English programı sayesinde havacılık firmalarının gerçekleştirdiği dil sınavlarında başarıyı garantileyebilirsiniz.
Bu eğitim programında, öncelikle adayın dil seviyesi belirlenir ve geliştirilir. İngilizce temeli sağlamlaştırıldıktan sonra kabin memurluğu sınavına yönelik reading ve speaking dersleri başlar. Sınav ve mülakat için bu dersler oldukça önemlidir. Eğitimlerimizde adayın okuduğunu anlaması ve akıcı şekilde İngilizce konuşması hedeflenmektedir.
Yüz yüze, online, bireysel ve grup dersleri seçenekleri ile istediğini ders uygulamasına katılabilirsiniz. THY kabin sınavında başarılı olmak için İLM’yi tercih edin. Dünya standartlarında verdiğimiz dil eğitimlerini incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt