TOEFL Hakkında Sıkça Sorulan 4 Soru

TOEFL Hakkında Sıkça Sorulan 4 Soru

TOEFL Hakkında Sıkça Sorulan 4 Soru

TOEFL, göz korkutsa da aslında yeterli İngilizceye sahip olduğunuz zaman başarıyla üstesinden gelebileceğiniz bir İngilizce sınavıdır. Bu sınav ile ilgili elbette ki aklınıza birçok soru işareti gelmesi normal. 
 
Resmi TOEFL sınav merkezi İLM olarak bu yazımızda TOEFL ile ilgili en çok merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

TOEFL Tam Olarak Nedir?

Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi anlamına gelen TOEFL, anadili İngilizce olmayanların dil seviyelerini ölçen sınavdır. Bu sınav, uluslararası geçerliliği olduğu için oldukça önemlidir. 
Özellikle anadili İngilizce olan ülkeler başta olmak üzere yurtdışında eğitim görmek istiyorsanız yeterli TOEFL puanına ihtiyacınız var demektir.
 
Uluslararası çapta faaliyet yürüten firmalarda işe girmek istiyorsanız yine TOEFL puanına ihtiyacınız vardır.
 
Dolayısıyla dil yeterliliğinizi ispatlamak amacıyla son derece önemli bir sınavdır. Ancak bu sizin gözünüzü korkutmasın. İstanbul Lisan Merkezi’nin TOEFL kursu sayesinde hedefinize kolaylıkla ulaşabilir, dilediğiniz puanı elde edebilirsiniz.
 
İstanbul Lisan Merkezi’nde TOEFL hazırlık kursuna kaydolabilir, ücretsiz deneme sınavı avantajından yararlanabilirsiniz.

TOEFL Sınav Tarihleri 2022 

TOEFL, senede yaklaşık 50 kere yapılan bir sınav olduğu için tarihini kaçırma gibi bir durum söz konusu olmaz. Ne zaman hazır olursanız kendinize uygun tarihte sınava girebilirsiniz. Ayda 4 veya 8 kere TOEFL sınavı gerçekleştirilir.

TOEFL Sınav Ücreti Ne Kadardır? 

2022 TOELF sınav ücreti 185 dolardır. Sınava www.ets.org sitesinden başvuru yaptığınız esnada ödemeyi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Sınav başvurunuzu iptal etmek isterseniz veya sınav tarihinizi ertelemek isterseniz en geç 4 gün öncesine kadar sistem üzerinden talebinizi bildirebilirsiniz. Başvurunuzu iptal etmenin veya ertelemenin ücreti ise 60 dolardır. 

TOEFL Sınav İçeriği Nedir?

En çok merak edilen konulardan biri TOEFL sınavının içeriğidir. TOEFL;

  • Reading, 30 puan
  • Listening, 30 puan
  • Writing, 30 puan
  • Speaking, 30 puan
Bölümlerinden oluşur. Sınav toplam 3,5 saat sürer. İçerikler ise genel olarak şu şekildedir:
  • Reading: bu bölümün 54 ile 72 dakika arasında bir süresi vardır. Genel olarak 3 veya 4 okuma parçasına bağlı olarak toplam 30 veya 40 soru vardır.
  • Listening: 41 ile 57 dakikalık süre zarfı içerisinde 28 ile 39 aralığında soru vardır.
  • Writing: iki bölümden oluşur ve 50 dakikadır.
  • Speaking: Dinlediğiniz ve okuduğunuz materyaller hakkında tartışma yürütmeniz istenir. 4 farklı bölümden oluşur ve ortalama 17 dakika sürer.
İstanbul Lisan Merkezi, bütün bu içeriklere hakim, alanında uzman eğitmen kadrosu ile TOEFL sınavından dilediğiniz puanı almanızı sağlar. 
 

TOELF Denklik Tablosu 

 
Aşağıdaki tablodan TOEFL denklik puanlarını inceleyebilirsiniz. 
 

İstanbul Lisan Merkezi İle TOEFL Hedefinize Ulaşın!

 
İLM, uzman ve deneyimli eğitmenleri ile TOEFL hazırlık kursunda dilediğiniz hedef ulaşmanızı sağlıyor.
Seviyenize uygun, kaliteli eğitim modeli ve ücretsiz deneme sınavı avantajları sayesinde kolaylıkla bu sınavı geçebileceksiniz. 
 
Bu sınavdan başarılı olmanızın yolu İLM’den geçer!

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt