TOEFL Kursu için Doğru Adres: İLM

TOEFL Kursu için Doğru Adres: İLM

TOEFL Kursu için Doğru Adres: İLM

Test of English as a Foreign Language’in kısaltması olan TOEFL, uluslararası geçerliliğe sahip olan yabancı dil sınavlarından biridir. TOEFL IBT yetkili sınav merkezi olan İLM, bu sınava girmeyi düşünen adaylara, profesyonel kadrosuyla en iyi TOEFL kursu hizmetini sunmaktadır. 
Educational Test Service (ETS) tarafından düzenlenen TOEFL sınavına şimdiye kadar 35 milyondan fazla öğrenci katılım sağlamıştır. Hala her sene binlerce öğrencinin katılımıyla sonuçlanmaktadır. 
ABD, Fransa ve Almanya başta olmak üzere birçok ülkede geçerliliği olan TOEFL, yurtdışında eğitim görmek veya iş başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilere kariyer kapısı aralamaktadır. 

TOEFL Sınav İçeriği Nedir?

TOEFL sınavları, bilgisayar tabanlı (IBT) olarak yapılmaktadır.
TOEFL IBT; listening, reading, speaking ve writing olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. 10 dakikalık mola ile birlikte sınav süresi toplam 3,5 saattir. 
Reading bölümünde 3 veya 4 akademik makale ile ilgili sorular yer almaktadır. Listening ise yine akademik konuşmalar ve sınıf tartışmaları içeren sorulardan oluşmaktadır. Speaking, 4 bölüm olarak önceden belirlenen  konu hakkında görüş ve düşüncelerin yer aldığı bölümdür. Writing 2 bölümden oluşmaktadır. 1. Bölümde okunan bir makale ve hakkında dinletilen bir bölümü bağdaştırarak bir paragraf yazma ve 2. Bölümde ise verilen bir konu hakkında paragraf yazma olarak uygulanmaktadır. 

2023 TOEFL Sınav Ücreti Ne Kadardır? 

2023 TOEFL sınav ücreti ülkemizde şu anda 185 dolardır. Ücret, banka kartı veya kredi kartı aracılığıyla ödenmektedir. 

2023 TOEFL Sınav Tarihleri

TOEFL IBT sınavına girecek adaylar  ETS nin resmi sitesinden (www.ets.org) kayıtlarını yaptırabilirler.
İstanbul Lisan Merkezi, TOEFL IBT yetkili  sınav merkezi olduğundan dolayı detaylı bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz.

TOEFL KURSU İLM’de

İLM (İstanbul Lisan Merkezi)’nin yetkili bütün şubeleri, en iyi TOEFL sınav merkezidir. Aynı zamanda adayların hedefledikleri puana başarıyla ulaşmalarını sağlayan İLM, kurs kapsamında bu hizmetleri sunmaktadır;
  • Kurs süresi boyunca gereken bütün kaynak kitap ve materyallere sınırsız erişim,
  • Anadili İngilizce olan uzman eğitmenlerden ders alma imkânı,
  • Eğitimler için kullanılan modern bilgisayar laboratuvarı,
  • Sınırsız TOEFL IBT bire bir deneme sınavı
  • Öğrenciye özel, seviyeye uygun ders programları,
  • Birebir veya grup ders seçenekleri,
  • Online veya yüz yüze eğitim fırsatı, 
  • Adayların en verimli olacakları saati seçebilecekleri farklı ders saatleri
Yurtdışı hayali olanlar, kurumsal bir yere iş başvurusunda bulunacak olanlar, akademik kariyer yapmak isteyenler, hedeflerine ulaşmak için İstanbul Lisan Merkezi (İLM)’den en iyi TOEFL eğitimini alabilir ve deneme sınavlarına girerek başarılarını ölçebilirler.

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt