Work and Travel Yapacakların Bilmesi Gereken 10 Şey

Work and Travel Yapacakların Bilmesi Gereken 10 Şey

Work and Travel Yapacakların Bilmesi Gereken 10 Şey

Work and travel yapma kararı aldınız ancak nasıl araştırma yapacağınızı, nereden başlamanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Öyleyse bilgi edinmek için doğru yerdesiniz.

Sizler için work and travel ile ilgili bilmeniz gereken 10 bilgiyi derledik.

 1. Üniversitelerin 2 yıllık veya 4 yıllık bölümlerinde okuyor olmanız ve 18-26 yaş aralığında bulunmanız gerekiyor. Bu şartları sağlıyorsanız ve en az intermediate (orta seviye)  İngilizceniz varsa work and travel yapabilirsiniz.
 2. Kendiniz için en iyi work and travel firmasını belirlemelisiniz. Birçok firma arasında kafanızın karışması oldukça normaldir. Bu yüzden work and travel firması seçerken;
 • Firmanın ne kadar tecrübeli olduğunu araştırmalısınız. Tecrübeli firmalar herhangi bir aksilik veya olumsuzluk durumunun oluşmasını engeller.
 • İlgili firma ile work and travel yapan kişilerden bilgi almanız, onların yorumlarını dinlemeniz soru işaretlerinizin giderilmesine yardımcı olur. Deneyimleyen kişilerin gözünden her zaman objektif bilgiler alabilirsiniz.
 1. İçinize sinen bir firma seçtiniz, şimdi sıra hazırlık aşamalarında. Anlaştığınız firma zaten sizi her türlü konuda bilgilendirip yönlendirecektir. Sonrasında ise sıra gerekli evrakların teslimindedir. Bu evraklar genellikle pasaport, İngilizce öğrenci belgesi, vesikalık gibi kolay elde edilebilen belgelerdir.
 2. Work and travel hazırlığında bütün süreci belirleyecek aşama iş eşleştirmeleridir. Okulunuzun açılış ve kapanış tarihlerine ve İngilizce seviyenize uygun iş eşleştirmesi yapılır.
 3. Gelelim DS-2019 formunun temini aşamasına. Bu form, öğrencinin katıldığı programa uygun olduğunu kanıtlayan en önemli formdur.

Bu form olmadan vize görüşmesi gerçekleşemez. Bu form onaylandıktan sonra sıra vize aşamasına gelir. Burada “Ya vize çıkmazsa?” şeklinde endişelenebilirsiniz ancak endişelenmenize hiç gerek yok. Gerekli koşulları sağlıyorsanız ve belgeleriniz de tamsa vizeniz onaylanır. Onaylandıktan sonra uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Şimdiye kadar aşamalardan bahsettik. Kafanızda hala soru işaretleri olduğunu biliyoruz. Nerede kalacağım? Ne kadar para harcayacağım? Gibi birçok şeyi merak etmeniz oldukça normal. Endişelenmeyin, şimdi hepsini açıklayacağız. Öyleyse bilmeniz gerekenleri anlatmaya devam edelim.

 1. Konaklama konusu en çok merak edilen konulardan biridir. Genellikle work and travel konaklaması işveren tarafından sağlanır. Konaklama yeri çalışılacak olan yere yürüme mesafesinde olur. İşveren, konaklama ücretini belirli periyotlarda maaştan keser. Genel olarak konaklama sağlansa da sağlanmadığı durumlarda kalacak yeri kendiniz ayarlamanız gerekebilir. Öğrenci yurtlarında uygun fiyata konaklayabilirsiniz.
 2. Work and travel için harcayacağınız para kaydolduğunuz tarihe, kaydolduğunuz work and travel şirketine ve programa uygunluk seviyenize göre değişiklik gösterir. Bu sebeple en uygun zamanı belirlemek için kampanyalı tarihleri takip etmeniz gerekiyor.
 3. İngilizcenizin gelişip gelişmeyeceğiyle ilgili soru işaretleriniz varsa bunun biraz da size bağlı olduğunu belirtmek isteriz. Dilinizi geliştirmek için anadili İngilizce olan kişilerle bol bol sohbet etmeniz, arkadaşlık kurmanız gerekir. Dil biraz daha maruz kalınarak öğrenildiğinden dolayı ne kadar maruz kalırsanız sizin için o kadar iyi olur.
 4. Work and travel ile çalışmakta zorlanabileceğinize dair endişeleriniz olabilir. Ancak unutmayın ki orada size en uygun iş eşleştirilmesi yapılmış olacak. İşi öğrenip çalışma kısmını başarılı bir şekilde atlatabilirsiniz.
 5. Work and travel yapanlar için en zevki kısım gezme kısmıdır. Çalıştıktan sonra biriktirdiğiniz para ile dilediğiniz kadar gezebilirsiniz. Ancak bunun için iyi bir gezi planı yapmayı unutmayın.

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt