YDS Kursu Amacı ve İçeriği Hakkında 3 Bilgi

YDS Kursu Amacı ve İçeriği Hakkında 3 Bilgi

YDS Kursu Amacı ve İçeriği Hakkında 3 Bilgi

Yurt içinde yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken ÖSYM sınavlarından biri YDS ’dir. YDS kursu öğrencilerin akademik alanda yeterli İngilizce bilgisine sahip olması için yapılan önemli sınavlardan biridir. Bu sebeple adayların yüksek lisans için YDS ‘den yeterli bir puan alabilmeleri gerekir. İyi bir İngilizce kursu adaylara yeterli puan alabilmeleri için en uygun çalışma ve ders programlarını sunar.

YDS İçerikleri;

  • Yalnızca dil bilmeyi değil bilinen dili nasıl kullanılması gerektiği ile de ilgilidir.
  • Gramer bilgisinin yanında kelime bilgisi de oldukça önemlidir.
  • Paragrafta anlam soru tiplerinden dolayı okuduğunu anlama, yorumlama becerileri ister.

YDS ‘den yeterli puan almak isteyen öğrencilerin bilmesi gereken en önemli bilgiler şunlardır:

  1. Paragraf Okuma ve Anlama Bilgisi

YDS için yalnızca İngilizce bilmek yeterli değildir. Okuduğunu anlama becerisi sınavın en önemli gerekliliklerinden biridir. Paragraf sorularını anlayabilmek veya nasıl çözüleceğine dair bilgiler edinmek sınavdan yeterli puan almak için en önemli koşuldur.

Kısacası YDS yalnızca dil biliyor olmanın yetmediği, okuduğunu anlama ve yorumlama becerisinin de şart olduğu bir sınavdır.

  1. Gramer Bilgisi

Gramer, YDS ‘de hem soru tiplerinde konu başlığı olarak hem de cümle ve paragrafları anlamak açısından oldukça önemlidir. Cümle yapıları, zamanlar, cümle kalıpları ve paragraf bütünlüğünü tamamen anlayabilmek açısından gramer konusunun yüzde yüz öğrenilmesi gerekir.

Gramer, hem cümle çeviri sorularında hem de paragrafta anlam sorularında kurtarıcı konu niteliğindedir.

  1. Kelime Bilgisi

YDS ‘den etkili puan alabilmek için yeterli kelime bilgisi oldukça önemlidir. Kelimeye ağırlık verilmesi gereken bir sınavdır. Hem kelime sorularını hem de paragrafları ve çeviri sorularını anlayabilmek açısından yeterli düzeyde kelime bilgisine sahip olmak gerekir.

ÖSYM genellikle YDS için kelime havuzu barındırır. Belirli aralıklarla benzer, yakın anlamlı veya aynı kelimeler direkt olarak sınavda adayların karşısına çıkabilir.

İngilizce kursu eğitmenleri, adaylara YDS ‘de en çok karşılaşılan veya sorulabilecek kelimeleri öğretir. Bu, İngilizcede yer alan binlerce kelimeden sınava en uygun kelimelerin öğrenilmesini sağlar.

 

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt