Work And Travel

İstanbul Lisan Merkezi

Work And Travel

Neden İstanbul Lisan Merkezi ile Work & Travel’ı seçmelisiniz?

İLM 1982’dan beri sektörde yer almaktadır. Sektörde Amerika ve İngiltere’de organik bağları,anlaşmaları olan bir eğitim merkezidir.

Bu güne kadar yüzlerce gence bu fırsatı sunmuş olmanın verdiği güven ve deneyimle;

İLM ile İş ve Konaklama Garantisi ile,
İş seçiminde yılların deneyimi ile doğru yönlendirilirsiniz,
Sizi iyice tanıyarak uygun işi öneririz, birlikte gitmek isteyen arkadaşları aynı işe yerleştiririz,
İş ve bölge seçiminde sizi bilgi ve deneyimimiz ile doğru yönlendiririz,
Gitmeden işinizi, iş detaylarınızı ve konaklamanızı kesin olarak bilirsiniz,(Türkiye’de ilk defa öğrenci adına düzenlenmiş resmi kontratlar kullanılır)
Vize danışmanlığı konusunda eksiksiz servis alırsınız,
Vize alamaz iseniz program ücretinin tamamını geri alırsınız,
Tüm katılımcılara WAT Sertifikası veririz.

Work & Travel nedir ? 

Work & Travel "American State Depermant" tarafından onaylı Amerika'da sadece yetki belgesi olan sponsor kurumlar tarafından yürütülen ve sadece üniversite öğrencilerinin katılabildiği kültürel değişim programıdır. J1 kültürel değişim vizesi ile gidilir. Vize başvuru belgesi DS2019 formu iş yerleştirmesi, konaklama bilgileri, sağlık ve kaza sigortası sponsor kurum tarafından sağlanır.

İLM Amerika'da ki sponsor kurumları temsil ederek sizlere aracılık ve danışmanlık hizmeti verir.
Work & Travel in USA programına sadece yaz tatilinde katılabilirsiniz.
Amerika'da garantili olarak yerleştiğiniz işte çalışarak yaşamınızı yürütebileceğiniz kazancı elde eder, Amerika’ya gitmeden önce belirlenmiş konaklamanızda kalır ve boş zamanlarınızda ve çalışma dönemi sonrası seyahat hakkınızı kullanarak gezer ve Amerika gibi sürekli gündemde olan büyük bir ülkeyi yakından görüp tanıma fırsatı elde edersiniz

Hangi Ülkelere gidebilirim? 

Türk Üniversite Öğrencilerine yaz tatillerinde yasal çalışma izni sağlayan bu program ile şu anda sadece Amerika'ya gidilebilmektedir.

Work & Travel bana neler kazandıracak? 

•  Amerika'yı ve Amerikan iş ve yaşam kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.
•  İş ve deneyimi ve çalışma disiplini kazanırsınız.
•  Çalışma ve kazancını yönetme becerileriniz gelişir.
•  Amerika içinde seyahat yapabilirsiniz.
•  İngilizceniz yaşam içinde kullanarak gelişir.
•  Dünyanın diğer ülkelerinden gelmiş olan gençlerle dostluklar kurarsınız.
•  CV’nize ekleyecek bir deneyiminiz olur.
•  Dünyaya bakış açınız gelişir.

 

Programdan kısa kısa;
Bu program sadece Amerika için geçerlidir.
Türk üniversitelerinde okuyan yabancı uyruklu gençlerde başvurabilir.
Okulunuzun kapanış tarihinden okul açılana kadar ki sürede Mayıs ve Kasım ayları arasında en az 2, 5-3 aydan 4 aya kadar çalışabilirsiniz.
Çalışma programıdır dil eğitimi kapsamaz.
Vasıf gerektirmeyen işlerde sosyal sigortalı olarak çalışabilirsiniz.
2. bir işte çalışabilirsiniz.
İşler ABD'nin tüm eyaletlerinde olabilmektedir.
J1 vizeniz çalışma sürenizi kapsar. Sonunda ek olarak 1 ay olarak gezebilirsiniz.

Work and Travel Programına Kimler Katılabilir ?

Türkiye veya KKTC'de öğrenim gören TC veya yabancı uyruklu, 18-29 yaş arası, İngilizce konuşabilen üniversite öğrencileri: 2 yıllık üniversitelerin hazırlık veya 1, 2. sınıf öğrencileri 4 yıllık üniversitelerin hazırlık, 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri Açık Öğretimin İngilizce öğretmenliği ders devam zorunluluğu olanlar Yüksek lisans ve Doktora programlarına kayıtlı öğrenciler. Not: Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri ve üniversite mezunları Work&Travel'a katılamaz

Yabancı uyruklu öğrenciler başvurabilir mi?

Evet. Türkiye’de herhangi bir üniversite’de full time okuyan lisans ve yüksek lisans öğrencileri kendi ülkelerinde Amerikan Konsolosluğu ve vize ilişkilerine sahip ise başvurabilirler.

Ne kadar ingilizce bilmem gerekiyor? 

Günlük yaşam içinde iş arkadaşlarınız ve işvereniniz ile gramer hataları veya sözcük yetersizliği ile de olsa diyalog kurabilecek kadar ingilizce konuşabilmeniz gerekir.

Başvurunuzun kabul edilmesi için önemli kriterler nedir? 

• Gramer hataları ve sözcük yetersizliği olsa bile günlük yaşamı yürütecek düzeyde İngilizce konuşabilmek.
• Yeni bir kültür ve yaşam ortamına uyum sağlayacak ve çalışma ortamı ve sosyal yaşam ilişkilerini yürütecek kişisel olgunluğa sahip olmak.
• Not ortalaması  2.00 ve üzeri olması gerekir.

 Work & Travel'a neden katılmalıyım?

Çünkü gençsiniz ve üniversitelisiniz. Türkiye'de üniversiteli gençler artık hızla dünyaya açılmaktalar. Erasmus, Sokrates, Leonardo Da Vinci gibi Avrupa Birliği programlarının yanı sıra yurt dışında staj ve Work & Travel programları gittikçe yaygınlaşmakta. Bunlardan Work & Travel ile halen üniversite öğrencisiyken farklı ve heyecanlı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

WAT programına kaç kez gidebilirim ? 

2-3 kez gidebilirsiniz. Yeter ki vize alabilecek bir aday olun. Şu anda bizim 2 kez giden onlarca öğrencimiz olduğu gibi az sayıda da olsa 3 kez giden öğrencilerimiz de var. 

 

Başvuru işlemleri nasıl olmakta?

Başvuruda İngilizce ve Türkçe görüşme yapılır. Uygun adaylar kesin kayıt verebilirler İş listelerimizden iş seçimi veya birlikte gitmek istediğiniz arkadaşlarınız gibi isteklerinizi bildirirsiniz. ABD'ye gönderilecek dosya için size gerekli belgeler verilir ve doldurarak getirmeniz istenir. Pasaportunuz yoksa 1 yıl süreli pasaport çıkarırsınız (mavi) Doldurulmuş belgeler ve pasaport fotokopinizi bize teslim edersiniz Dosyanız ABD'ye gider ABD'den iş yerleştirmenizin onayı ve konaklama bilgileriniz gelir Size bildirilir. Onaylar ve imzalarsınız Ödemelerinizi size başvuru anında bildirildiği üzere tamamlarsınız. Gidiş tarihinize göre uçak rezervasyonunuz yapılır. DS2019 formunuz ABD'den gelir Vize başvurusu için hazırlık yapılır (Bu konuda bizden birebir danışmanlık alırsınız). Vize başvurusu için randevu alırız(biz alıyoruz). Vize görüşmesine gider vizenizi alırsınız. Uçak biletinizi kestiririz ve bavulunuzu hazırlar yola çıkarsınız...

İşlemler ne kadar sürer?

Başvuru, işe yerleştirme, DS2019 formunuzun hazırlanarak bize gönderilmesi ve vize alınması dâhil 2-3 AY veya daha uzun sürebilir.

Ne zaman başvurmam gerekiyor? 

En uygun başvuru ayları Kasım-Mart arasıdır. Geç başvuru iş kotası ve vizede sorun yaratabilir. Kayıtlarımız Nisan ayında kapanacaktır.

Erken başvurunun avantajları nedir? 

•  İndirim alırsınız.
•  İş seçeneklerinden seçme şansınız yükselir.
•  2-3 arkadaş aynı yere yerleşebilirsiniz.
•  Vize başvurunuzu erken yaparak stressiz vizenizi alırsınız.

Gidiş ve dönüş tarihleri nedir? 

Bu tarihleri okulunuzun bitiminden hemen sonra ve açıldığı döneme denk gelmek koşulu ile siz belirliyorsunuz. Başvuru formunuza gidiş ve dönüş tarihlerinizi yazarken dikkatli olmanız çok önemli çünkü iş yerleştirmeniz tarihler göz önüne alınarak yapılmaktadır.

2-3 Arkadaş aynı yere gidebilir miyiz?

Evet. Yeter ki gidiş tarihleriniz, ingilizce düzeyleriniz yakın olsun ve aynı anda başvurun. 2-3-4 kişi birlikte gidebileceğiniz seçeneklerimiz mevcuttur.

Gidişte yanıma para almalı mıyım?

Work&Travel program geliri ve haftalık geliriniz, masraflarınızı karşılamayabilir bu nedenle yaşam giderlerinizi karşılayabilmek için yanınızda bir miktar nakit para olmasında fayda vardır.

Gidişte cep harçlığım ne kadar olmalı? 

Work&Travel programına giderken yanınızda yaklaşık 1000$ olmasında fayda vardır

En az ve en çok çalışma süresi nedir ?

En çok 90 gün çalışabilirsiniz. Çalışma sürenizin bitiminde ek olarak Amerika'nın istediğiniz bölümünü gezebileceğiniz 28 gün "free travel" hakkınızı kullanabilirsiniz. TRAVEL bölümünde özgürce seyahat edebilirsiniz. Bu süre içinde ucuz ve güvenli seyahat etmenin yolları konusunda ILM danışmanlığı ile bilgi edinebileceksiniz. Ayrıca, komşu ülkeler Kanada veya Meksika'ya da geçebilirsiniz ancak ordan ABD'ye yeniden giriş yapamazsınız. Türkiye'ye o ülkelerden dönersiniz. NOT: Uçak bileti rezervasyonunuzu yapmadan  gitmeden seyahat planınızı yapabilirseniz biletiniz ona göre düzenlenir.

Gittikten sonra memnun kalmazsam hemen dönebilir miyim? 

İsterseniz ertesi gün dönebilirsiniz. Bu konuda hiçbir yaptırım yoktur. Ancak döndükten sonra yeniden gidemezsiniz.

Ne kadar çalışacağım? 

Haftada minimum 30-40 saat arası. Ancak çoğu zaman fazla mesai(overtime) yapabileceğiniz durumlar oluşabilir. Overtime da ücretler 1,5 katı ödenir. Ayrıca isteyen öğrenciler 2. bir iş bularak çalışabilirler. Serbesttir. İkinci işinizi ancak (Social Security Number) Sosyal Güvenlik numaranız geldikten sonra aramaya başlayabilirisiniz. Çok çalışmak istemiyorsanız birinci işinizde çalışarak kalan zamanınızı bol ve rahat bir şekilde sosyal yaşam için kullanabilirsiniz.

Ne kadar kazanacağım?

Amerika'da saat ücreti esasına göre ücret alınır. Eyaletlere göre değişmekle birlikte Alaska dışında tüm eyaletlerde minimum saat ücreti 7.25 USD'dir. Genel olarak saat ücreti ise 7,5-8 veya bazen 10-12 USD olabilmektedir. Bahşişli işlere yerleştirilirseniz saat ücreti 2.5-3.5 USD görünecektir ancak günlük bahşişlerle kazancınız genellikle normal saat ücretli işlerden çok daha iyi olmaktadır.

Benden vergi kesilecek mi? 

Çalıştığınız saat ücreti üzerinden eyaletlere göre farklılık gösteren çok küçük miktarda vergi kesilecek ve bu vergileri dönüşte vergi iadesi başvurusu yaparak iade alacaksınız. İLM bu konuda size yol gösterecek.

Kesilen vergiler ne olacak? Vergi iadesi var mı?

Sizden kesilen vergileri dönüşte vergi iadesi başvurusu yaparak iade alacaksınız.

Nerde kalacağım? 

İLM ile giden her öğrencinin konaklaması gitmeden önce kesinleşmiş olur ve nerde kalacağınızı ve ne kadar ödeme yapacağınızı bilerek gidersiniz. Konaklama bazen tamamen ücretsiz çoğu zaman ise haftada 35 - 50 $'dan 100 $'a kadar olabilmekte, Konaklama yerleri; apartman daireleri, yurtlar, prefabrik konaklama birimleri, motellerde sizin için ayrılmış birimler olabilir. Çoğu zaman diğer öğrenci veya çalışanlarla paylaştığınız odalar veya yaşam birimleridir. Kızlar ve erkekler ayrı birimlerde konaklarlar. Kalacağınız yerler basit döşeli, temiz, temel ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde düzenlenmiş ve güvenlidir. Gittikten bir süre sonra daha uygun bir konaklama seçeneği bulursanız konaklamanızı değiştirebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce işvereninize mutlaka danışmalısınız çünkü kaldığınız yer sizin için bir yaz boyunca hazırlanmış bir düzen içinde olabilir. İşvereniniz onay verdikten sonra kalacak yerinizi değiştirirseniz bize yeni adresinizi bildirmek zorundasınız.

Gittikten sonra konaklamamı değiştirebilir miyim?

Bazen evet bazen hayır. Çoğu zaman sizin için çok önceden hazırlanmış olan konaklamanızı terk ederek başka yere gitmeniz işverenler tarafından istenmeyen bir şeydir. Konaklamanızın garantili olarak sizi bekliyor olmasının bir güvencesi de buradan gelir.

Yemekleri iş yerleri mi verecek? 

Özellikle turizm ve restoran sektöründe iş saatleri süresince çoğu zaman en az bir öğün ücretsiz veya indirimli verilmektedir. Ancak bazı durumlarda tüm yemek giderlerinizi kendiniz karşılamanız gerekebilir. Bazı konaklama birimlerinde kendiniz yemek yapabileceğiniz mutfak olabilmektedir.

İş yerleştirmem ne zaman yapılacak? 

Ön ödemelerinizi yaptıktan ve dosyanız ABD'ye gittikten sonra iş yerleştirmeniz yapılır ve çoğu durumda DS2019 formunuz gelmeden önce iş yerleştirme bilgileriniz gelir ve siz vizeye gitmeden nerde ne kadar saat çalışacağınızı, alacağınız ücreti, konaklama bilgilerinizi yazılı olarak görür okur ve kabule ettiğinize dair imzalarsınız. Tüm öğrencilerimiz ABD'ye gitmeden önce detaylı iş yeri ve konaklama bilgilerine sahip olurlar.

İş yerleri ABD'nin neresinde?

Amerika bir ucundan bir ucuna uçakla 6 saatte uçulabilen 51 eyaletten oluşan muazzam büyük bir ülkedir. İş yerleri ABD'nin her yöresinde olabilir. Ofislerimize gelerek iş çeşitlerimizi görebilirsiniz. Yerler büyük kentler olabildiği gibi küçük yerleşim birimleri veya bağımsız tatil kompleksleri şeklinde olabilir. Florida, California, New York, Pennsylvania gibi popüler eyaletlerin yanısıra Türkiye'de pek duymadığınız Montana, Wisconsin, Colorado, Arizona, Wyoming, Virginia, Maryland, Georgia gibi eyaletler ve hatta Alaska'da iş yerlerimiz mevcuttur.

Ne tür işlerde çalışabilirim?

WAT programının çalışma özelliği vasıfsız işçi statüsündedir. Özel bir özgeçmişiniz olması gerekmez. Genellikle turizm ve otel sektörü, fast food, eğlence parkları, perakende satış mağazaları, kafeterya ve restoranlarda, tatil amaçlı çiftliklerde, doğal parklarda bulunan turistik yerleşkelerde; garson, komi, fast food servis ve bakım elemanı, müşteri hizmetleri görevlisi, kasiyer, resepsiyonist, otellerde oda bakımı, bellboy, mutfak işleri, eğlence parklarında operatörlük, tezgâhtarlık, bilet kesimi, otopark görevlisi, gözetmen, satış elemanı gibi çok değişik iş kollarında olabilir. 

Ne tür vize almamız gerekiyor? 

Bu program ile Amerika'ya kültürel değişim vizesi J1 ile gidilir. American State Department tarafından yetkili sponsor kurumlar tarafından adınıza özel olarak düzenlenen DS2019 formu ile vize başvurusu yapılır. Bu vize uzatılamaz. Bitiminde dönmek zorundasınız.

Vize almak garanti mi?

Kimse konsolosluk adına size söz veremez. Ancak sizinle yaptığımız mülakat sonucu uygun aday olup olmadığınızı belirtebiliriz.
Vize almanız sizin bu program için uygun aday olduğunuzu duruşunuz, ingilizceniz, program hakkında farkındalığınız ve düzgün hazırlanmış belgelerinizle mümkündür. Geçen yıl tüm Türkiye’den yapılan başvurularda vize alma oranı %90 dır. İLM’de ise bu rakam %98’dir. En önemli kriterlerden birisi de bölümünüzde derslerine önem vererek okuyan bir genç olduğunuzu gösterecek olan transciptinizdir.

Vize başvurusunu kendim mi yapacağım? 

Evet. Ancak ABD Konsolosluğu yönergesi ile sizin için vize randevunuzu biz alacağız ayrıca vize başvurusu konusunda etkin danışmanlık sağlayacağız.

Vizemi aldıktan sonra ne yapmam gerekecek?

Öncelikle internetten gideceğiniz yer ve genel olarak Amerika hakkında araştırma yapmanızı öneririz ayrıca: Bavulunuzu hazırlamaya başlayacak ve okulunuzda ki sınav vb sorumluluklarınızı tamamlayarak biletinizi kestirecek ve Amerika'ya doğru yola çıkacaksınız. Yola çıkmadan işvereninize bile e-mail atmanız çoğu zaman gerekmektedir.

Çalışma sürem sonunda ne kadar süre gezebilirim? 

Vizenizin bitiş tarihinden itibaren de 28 gün serbest seyahat döneminiz başlamakta. Ayrıca iç hat uçaklarını da kullanabilirsiniz. Seyahat planınızı önceden yaparsanız uygun biletler bulabilirsiniz

Gezme süremde çalışmayı tercih edebilir miyim?

Hayır, çalışmanız ancak vizenizin dâhilinde mümkündür. Gezme süresi “grace period” olarak adlandırılır ve size ek olarak tanınmış bir haktır, çalışma amaçlı kullanılamaz.

Vize başvurusunda en çok dikkat edilmesi gerekenler nedir?

Vizeniz çalışma sürenizin başlangıcı ile bitişini kapsayacak ve okulunuzun açılış tarihini geçmeyecek. Vizenizin bitiş tarihinden itibaren de 28 gün serbest seyahat döneminiz başlayacak.

SEVIS nedir? 

Student Exchange Visitor Information System başharflerinden oluşan SEVIS 11 Eylül Saldırılarından sonra ülkeye okumak, çalışmak ve kültürel değişim ile giren tüm kişilerin bilgilerinin tutulduğu database dir.

ABD'de iken sağlık problemim olursa ne olacak? 

Çalışma süreniz boyunca sağlık, seyahat ve kaza sigortanız yapılmış olarak gidersiniz. Sigortanız, acil durumlar ve Amerika'da iken oluşabilecek her tür sağlık problemlerinizi ve hastanede yatmanız gerekirse bu giderlerinizi de karşılayacak şekilde düzenlenmiştir.


Amerika’da iken Kanada veya Meksika’ya gezmeye gidebilir miyim?

Vizenizin olduğu süre içinde bu ülkelere giriş çıkış yapabilirsiniz. Vizeniz bittikten sonra girerseniz Türkiye’ye o ülkeden dönmek zorunda kalırsınız.

 


Bu programda en çok dikkat edilmesi gereken nokta nedir? 

İŞ ve KONAKLAMA'nızın bir arada ve GARANTİLİ sunulması, kurumsal deneyim ve güvenilirlik.
 
Temsilci kurum seçerken neye dikkat edilmeli? 

•  Deneyimli olması,
•  Referansları olması,
•  İş ve konaklama garantisinin bir arada sunulması,
•  Programın gerçekçi bir şekilde sizlere anlatılması,
•  Amerika'da güçlü kurumlarla çalışması, 
•  Vize başvurusunda ayrıntılı bilgi verilmesi.

Program Ücretine Neler Dâhil?

Amerika'dan alacağınız servisler:
•  DS 2019 formu.
•  Sağlık ve kaza poliçeniz.
•  İş yerleştirme.
•  Konaklama garantisi. 
•  SEVİS işlemlerinde destek.
•  Bilgilendirme ve mülakat.
•  Başvuru işlemlerinizin yürütülmesi,
•  İş seçiminde danışmanlık,
•  Belge ve ödemelerinizin Amerika'ya zamanında iletilmesi,
•  Amerika'dan adınıza gelen tüm bilgi ve belgelerin size eş zamanlı olarak iletilmesi,
•  Vize randevularınızın alınması,
•  Vize başvuru işlemleri için eksiksiz danışmanlık,
•  Dönüşte ABD'de kazandığınız miktar üzerinden vergi iadesi alabilmeniz için destek ve İLM WAT KATILIM SERTİFİKASI.

 Dönüşte yapmam gereken bir şey var mı? 

ILM’ye gelerek Boarding PASS inizi veya pasaportunuzda Türkiye'ye giriş damgasının olduğu sayfanın ve en başta ki 3 sayfanın fotokopisini teslim edersiniz veya fakslarsınız
• Vergi iadesi alabilmek için kazancınızı gösteren belgeleri ve pasaport fotokopinizi teslim edersiniz
• Program ile ilgili bize aktarmak istediğiniz olumlu veya düzeltilmesi gerektiğini düşündüğünüz noktaları bizimle paylaşırsınız.
• Amerika'da ki günlerinizi gösteren resimlerinizden bir kaç adet bize verirsiniz ve resimlerinizi web sayfamızda ve ILM ofislerimizde gitmeyi düşünen arkadaşlarınız ile paylaşma fırsatımız olur.
• İLM SERTİFİKANIZI teslim alırsınız.

Yurt dışında okuyan Türk öğrenciler başvurabilir mi? 

Evet, ancak vize başvurusu in Türkiye’ye gelmeleri gerekmektedir.

Kıbrıs’lı olan ve Kıbrıs’ta okuyan gençler başvurabilir mi? 

Evet, hatta vize başvurusnu Türkiye’de Türk gençleri ile eşit koşullarda yapma hakkı tanınmaktadır.

Başvurudan gidene kadar ki işlemler neler ?

•  Bilgi alışverişi ve İngilizce mülakat,
•  Başvuru ve gerekli belgelerin sunulması,
•  İsteklerin tespiti,
•  İş listelerinden iş seçimi istek listesinin hazırlanması,
•  Dosya teslimi,
•  Dosyanın ABD'ye gönderilmesi,
•  İş yerleştirme süreci,
•  Ödeme tamamlanması ve DS 2019 formunun getirilmesi,
•  Vize başvurusu,
•  Uçak biletinin kesinleştirilmesi,
•  Gidiş,

 WORK AND TRAVEL İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN

Osman Nuri Eroğlu - Work and travel Program Yöneticisi

workandtravel@ilm.com.tr  mail adreslerinden

0554 492 30 91 Numaralı Telefondan haftanın 7 günü Ulaşabilirsiniz.

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Dil Eğitimi Almak İçin İlk Adımı At!

40 Yıllık Tecrübe
4 Farklı Şube
11 Dilde Eğitim
%99 Memnuniyet

Biz Sizi Arayalım

Hemen Bize Ulaşın
 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.İstanbul Lisan Merkezi

Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı Eğitim
İstanbul Lisan Merkezi
Yurtdışı Dil Okulu
Yurtdışı Dil Okulu
İstanbul Lisan Merkezi
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Yaz Okulu
İstanbul Lisan Merkezi
Sertifika & Diploma
Sertifika & Diploma
İstanbul Lisan Merkezi
Lise
Lise
İstanbul Lisan Merkezi
Üniversite
Üniversite
İstanbul Lisan Merkezi
Master
Master
İstanbul Lisan Merkezi
Work And Travel
Work And Travel
İstanbul Lisan Merkezi
Work Study
Work Study
İstanbul Lisan Merkezi
Yurtdışında Staj (Internship)
Yurtdışında Staj (Internship)
İstanbul Lisan Merkezi
AU Pair
AU Pair
İstanbul Lisan Merkezi
Work And Travel

Öğrenci Yorumları

İpek Karabaş

Arkadaşlar ben yds ye girmeden önce yds den 43 almıştım ve istanbul lisan merkezine kayıt oldum hiç umudum yoktu ve yaklaşık 2 aylıklık bir eğitim ve günde 2 saatlik bir çalışma, azim ve isteğimle ber... Devamı >>

İpek Karabaş
Öğrenci
İnci Tatlı

Nisan 2015 sınavı için İstanbul Lisan Merkezinde ocak ayında kursa başladım.Program başladığı ilk haftalar YDS gramer tekrarı yapıldı,daha sonraki haftalarda YDS sınavına yönelik sınav teknikleri üzer... Devamı >>

İnci Tatlı
Bankacı
Buğra Demir

Elementary seviyesinden başladım. Çok memnunum,zaten disiplinli bir yer, seviye tespit sınavlarından belli, Pre-Int başlamak istedim ama kaydımı almadılar. Başka yerler olsa sınav yapmadan advance sev... Devamı >>

Buğra Demir
-
Selin Özalp

Merhaba ben uzun sürele araştırmalarım sonucun İLM ailesine katıldım aslında katılmadan önce çok çekingelerim vardı,Bir sürü kurs gezdikten sonra haliyle kafam karıştı biraz ama zamanın kısıtlı olduğu... Devamı >>

Selin Özalp
Devlet Memuru
Batu Aktaş

Konuştuğumdan çok beğendim ve buraya yazılmaya karar verdim. tanımıyordum.Derse gelen öğretmen gerçekten çok ama çok disiplinli, mesleğinin hakkını veren bir hoca. YDS kursu soranlara gönül rahatlığıy... Devamı >>

Batu Aktaş
Akademisyen Öğrenci
Aras Kulaksızoğlu

Tavsiye üzerine kayıt olduğum İLM ‘deyaklaşık dört ay YDS kursu aldım.İhtiyacımın profesyonel şekilde belirlenip ciddi bir çözümle eğitim aldığım bu kurumda çağdaş eğitim ilkelerinden ödün vermeyen bi... Devamı >>

Aras Kulaksızoğlu
Akademisyen
Nalan Akkartal

İngilizce seviyem pre-intermediate idi hızlandırılmış 1 aylık intermediate kursundan sonra yoğun bir tempoda geçen bu yds kursundaki almış olduğum 73 benim için inanılmaz iyi bir not. Bu uğurda bana d... Devamı >>

Nalan Akkartal
-
Adara Ön

İngilizce öğrenmeye İLM'de başladım ilk başladığım seviye Elementary idi Intermediate seviyesini bitirdim. Daha sonra YDS kursuna devam ettim.YDS dersleri dışında YDS'ye yönelik gramer ve kelime çalış... Devamı >>

Adara Ön
Akademisyen
Melis Saba

İstanbul lisan merkezini öneririm. İstanbul Lisan Merkezi’nde İngilizce kursuna katıldım. Dersi veren öğretmen gerçekten konusunda uzman bir öğretmendi. Her seviye bir kur şeklinde veriliyor. 2+1 kamp... Devamı >>

Melis Saba
Öğrenci

Eğitim ve Kurslarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz ?

Dil Kursları, Akademik Sınav Kursları, Yurtdışı Eğitim Hizmetleri ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizlere 444 6 456 nolu numaradan ulaşabilir ya da Bilgi Formunu doldurup sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz...

| Bilgi Formu

Bilgi Formu

 Gizlilik Politikasını okudum, anladım ve onaylıyorum.

| Online Kayıt